حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

شركت Corsair درايو Neutrox XTi SSD را معرفي كرد

SSD

اندازه فونت:

تاكنون تعدادي از توليدكنندگان SSD، محصولاتي را بر اساس كنترلر Phison PS3110 S10 معرفي كرده‌اند كه البته عرضه اكثر اين محصولات به سه‌ماهه آخر سال 2014 يا سه‌ماهه اول سال 2015 برمي‌گردد و براي كاربران عمومي مشتاق دستيابي به عملكرد بالاتر در نظر گرفته شده‌اند. امسال بعضي از فروشندگان SSD نه تنها تصميم به تجديد نظر در جايگاه چنين درايوهايي گرفته‌اند، بلكه مدل‌هاي جديدي را با حجم بالاتري از حافظه NAND Flash يا حتي عملكرد بهتر معرفي كرده‌اند كه همچنان از همان كنترلر بهره مي‌گيرند. شركت Corsair هفته گذشته خانواده Neutron XTi از درايوهاي SSD خود را با همان كنترلر Phison PS3110 S10 اما با عملكرد و ظرفيت‌هاي بالاتر نسبت به سري قديمي‌تر XT SATA SSD معرفي كرد.

درايوهاي سري Neutron XTi شامل مدل‌هايي با 240، 480، 960 و 1920 گيگابايت حافظه NAND flash هستند. درست مثل ساير درايوهاي مبتني بر كنترلر Phison PS3110 S10، سري Neutron XTi نيز از تراشه‌هاي MLC NAND توليد شده توسط توشيبا استفاده مي‌كنند و با در نظر گرفتن زمان‌بندي كنوني مي‌توان حدس زد كه به تراشه‌هاي MLC توليد شده با فرآيند 15 نانومتري اين شركت مجهز شده باشند. سري جديد همچنين همانند سري Neutron XT اوليه از ويژگي‌هايي مانند محافظت end-to-end داده‌ها، توازن استهلاك ديناميك و استاتيك و... برخوردار خواهد بود.

از نظر عملكرد، سري Neutron XTi داراي سرعت مشابه سري قبلي است. شركت توليدكننده سرعت‌هاي خواندن و نوشتن ترتيبي داده‌ها توسط اين درايوها را به‌ترتيب 560 و 540 مگابايت بر ثانيه اعلام كرده است. عملكرد تصادفي آن‌ها نيز به 100 هزار IOPS خواندن و 90 هزار IOPS نوشتن مي‌رسد. Corsair در پاسخ به سوالات مربوط به تفاوت دو سري Neutron XT و Neutron XTi، اعلام كرده كه درايوهاي جديدتر به كاشه‌هاي تقويت شده و همچنين ميان‌افزار (Firmware) متفاوتي مجهز شده‌اند كه به‌طور كلي باعث برتري آن‌ها نسبت به سري قديمي‌تر مي‌شود. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین