حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

ارتقای تنظیمات آیفون‌ها برای جلوگیری از دسترسی هکرها

102013483 gettyimages 883574270

اندازه فونت:

اپل قصد دارد تا تنظیمات موجود در آیفون‌های خود را به منظور جلوگیری از دسترسی هکرها و یا سایر افراد بدون داشتن مجوز قانونی تغییر دهد.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، این شرکت با این تصمیم کار را برای پلیس جهت گشودن تلفن‌ها به منظور دسترسی بدون مجوز به آنها را بیش از قبل دشوار خواهد کرد.

البته اپل این تغییرات را برای بی اثر کردن اجرای قانون در آمریکا نمی‌داند. این شرکت آمریکایی یکی از مخالفان اجبار شرکت‌های فناوری برای تهیه و در اختیار گذاشتن دسترسی ارتباطات کاربران هست. از سوی دیگر ماموران پلیس معتقدند که توانایی در گشودن آیفون و آیپد برای فعالیت‌های آنها ضروری است.

شرکت اپل در سال 2016 از کمک به پلیس برای شکستن قفل تلفن فردی مسلح در کشتاری خودداری کرد، در آن زمان دادگاه از اپل خواسته بود تا به اف بی آی برای گشودن قفل گوشی آن فرد و دسترسی به اطلاعات وی همکاری کند.

در این کشتار که کشتار سن برناردینو نامیده می‌شود، 14 نفر در مجتمع بهزیستی سن برناردینوی کالیفرنیا کشته شدند. با امتناع اپل در کمک به پلیس، پلیس آمریکا از شرکت نرم افزاری برای گشودن قفل این فرد استفاده کرد. پلیس نام این شرکت و هکرهایی که به این سازمان کمک کردند را فاش نکرد.

اپل اعلام کرده که این شرکت مدام در حال تقویت امنیت محصولات خود برای کمک به کاربرانش در مقابل هکرها، سارقان هویت و رخنه به اطلاعات شخصی آنهاست.

این شرکت گفته است که به نهادهای اجرای قانون احترام می‌گذارد و قصد ندارد تا به تلاش‌های آنها را برای ارتقای امنیت آسیب برساند.

تغییر در تنظمیات موجود در گوشی‌های اپل به منظور جلوگیری از دسترسی غیرقانونی و بدون مجوز به تلفن‌ها از طریق پورت یو اس بی است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین