حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

ادغام بزرگ دو شرکت برای آینده

fca psa merger 1

اندازه فونت:

با ادغام دو گروه خودروسازی پژو سیتروئن و فیات کرایسلر چهارمین خودروساز بزرگ جهان شکل می‌گیرد و راه برای توسعه فناوری خودروهای الکتریکی و خودران در این گروه باز می‌شود.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از دویچه وله، ارزش این ادغام  به حدود ۵۰ میلیارد دلار می‌رسد و پس از این تحول بزرگ، گروه شکل‌گرفته جدید پس از تویوتا، گروه فولکس‌واگن و اتحاد رنو نیسان میتسوبیشی در جایگاه چهارم قرار خواهد گرفت.

هم اکنون فیات برنامه گسترده‌ای برای خودروهای برقی دارد شرکت پژو وسیتروئن هم چندین خودرو برقی جدید را معرفی کرده است. برای خودروهای خودران هم نیاز به سرمایه گذاری گسترده است که حالا با ادغام این شرکت‌ها و پخش‌شدن هزینه تحقیقات بین آنها، امکان توسعه خودروهای جدید در دسترس‌تر خواهد شد.

گروه خودروسازی پژو سیتروئن شامل شرکت‌های پژو، سیتروئن ،دی اس، اوپل و واکسهال است. شرکت فیات کرایسلر هم برند‌های فیات، آلفارومئو، فراری، مازراتی، ایویکو، دوج، کرایسلر و جیپ را زیر مجموعه خود دارد.

 با این ادغام گروه پژو سیتروئن به آرزوی قدیمی خود رسیدن به بازار آمریکا خواهد رسید و از طرفی با استفاده از پلت‌فرم‌های جیپ می‌تواند خودروهای شاسی بلند خود را برای بازار اروپا طراحی کند.

 تجربه ساخت خودروهای ارزان قیمت توسط فیات و خودروهای کلاس متوسط توسط گروه پژو سیتروئن هم راه را برای تولید خودروهای پر فروش در بازار باز خواهد کرد.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین