حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

اجرای نرم‌افزارهای ویندوزی روی مک

1

اندازه فونت:

استفاده از ماشین‌های مجازی (Virtual Machines) یا حتی نرم‌افزاری مانند Boot Camp راهکاری با ثبات بالا را برای اجرای نرم‌افزارهای ویندوزی روی سیستم‌عامل مک در اختیار شما قرار می‌دهد. با این وجود، پیچیدگی روند استفاده و البته نیاز به نصب سیستم‌عامل ویندوز باعث شده کاربران به دنبال راهکارهای جایگزین و ساده‌تری باشند.

استفاده از نرم‌افزار Wine یکی از راهکارهای ساده و بی‌دردسری است که در صورت نیاز به یک نرم‌افزار خاص (که تنها نسخه ویندوزی آن عرضه شده) مشکل‌گشا خواهد بود. برای دانلود نرم‌افزار واین کافی است به آدرس https://wiki.winehq.org/MacOSX مراجعه و نسخه‌ رسمی آن‌را دانلود کنید. پس از این، به ابزاری جانبی نیاز خواهید داشت که برپایه استفاده از واین، رابط کاربری مناسبی را برای اجرای نرم‌افزارهای ویندوزی پیش رویتان قرار دهد. WineBottler یکی از بهترین ابزارهای موجود است که با مراجعه به آدرس http://winebottler.kronenberg.org در دسترس شما خواهد بود. پس از دانلود هر دو برنامه یادشده کافی است فایل‌های DMG دانلود شده را روی رایانه مک خود بازکرده، نرم‌افزارهای واین و واین‌باتلر را به پوشه Applications کشیده و رها کنید تا عملیات نصب انجام شود.

با این روند، امکان اجرای نرم‌افزار واین‌باتلر از پوشه Applications شما فراهم خواهد شد. با اجرای واین‌باتلر، لیستی پیش‌فرض از نرم‌افزارهای قابل نصب را پیش رو خواهید داشت. به عنوان مثال می‌توانید از نسخه‌های مختلف مرورگر اینترنت اکسپلورر برای مشاهده وب‌سایت خود استفاده کنید اما در صورتی که نرم‌افزار شما در این لیست قرار نداشت، کافی است نسخه ویندوزی آن‌را دانلود، با کلیک راست روی آن، گزینه Open With و سپس Wine را انتخاب کنید تا نرم‌افزار دلخواه شما روی مک اجرا شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین