حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

کشف دارویی برای درمان خونریزی مغزی

acid

اندازه فونت:

محققان با استفاده از دارویی که برای قاعدگی سنگین به کار می‌رود توانستند بیماران دچار خونریزی مغزی را درمان کنند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، در حال حاضر هیچ دارویی برای درمان سکته‌ ناشی از خونریزی‌های مغزی خطرناک وجود ندارد. اما آزمایش‌ها نشان می‌دهد که داروی ترانکزامیک اسید موجب بند آمدن خونریزی و کاهش خطر مرگ در روزهای نخستین بعد از سکته مغزی می‌شود.

در آزمایشی که روی بیماران انجام شد هرچند معلولیت بیمار را در سه ماه درمان نکرد اما محققان امیدوارند که از این دارو برای درمان سکته استفاده کنند.

در این آزمایش‌ها از بیماری خواسته شد تا در آزمایش استفاده از داروی ترانکزامیک اسید شرکت کند، پس از استفاده از این دارو در وضعیت سلامتی این بیمار بهبود حاصل شد. در نیمی از 2325 نفری که در این آزمایش شرکت کردند این دارو و در نیم دیگر داروی بی اثر تجویز شد تا محققان این دو دسته را با هم قیاس کنند. پیش از این از داروی ترانکزامیک اسید به شکل قرص برای درمان قاعدگی سنگین و به شکل آمپول برای کنترل خونریزی‌های زایمان استفاده شده است.

به گفته دکتر اسپریک از دانشگاه ناتینگهام بریتانیا این دارو تعداد افرادیکه در هفته اول خونریزی می‌میرند را کاهش داده است.

وی معتقد است تا این دارو را در آینده به بیماران در ساعات اولیه بعد از بروز سکته مغزی داده شود تا اثرات و نتایج بهتری نشان داده شود.

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین