حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

کدام روش درمان بر روی بیمار سرطانی جواب می‌دهد

100153043 8b6cc975 b952 4d64 a7d6 8ddf89931471

اندازه فونت:

دانشمندان با کشت تومورهای کوچک از غده‌های سرطانی بیماران پیش بینی می‌کنند چه نوع روش درمان برای بیمار موثر واقع خواهد شد.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از مجله ساینس، بسیاری از مواقع شنیده‌ایم که در درمان بیماری سرطان از روش‌هایی استفاده می‌شود که روی بیمار جواب نمی‌دهد و تنها رنج آن فرد در تحمل عوارض جانبی بیشتر می‌شود.

دانشمندان با انجام تحقیقاتی معتقدند که با استفاده از روش‌های درمانی هوشمندانه‌تر می‌توان استراتژی درمان غدد سرطانی را تعیین کرد. بنا بر این تحقیق این روش در تعیین اینکه کدام داروی درمان مفید و کدام بی‌فایده است به صورت 100 درصد موفق عمل کرده و بدین ترتیب بیماران دیگر مجبور به تحمل عوارض جانبی غیرضروری داروهای غیرموثر نیستند.

همچنین کشت ریزغده‌ها می‌تواند شیوه‌ مناسبی برای آزمایش داروهای جدید باشد.

در این تحقیق که توسط پژوهشگران در بیمارستان رویال مارزدن لندن انجام شد، از 71 نفر از بیماران دارای سرطان روده بزرگ بافت برداری شد و از روی آن نمونه‌های کوچکی کشت داده شد.

 رشد اندام‌واره‌ها روشی نسبتا جدیدی است که محققان از آن استفاده می‌کنند. این دانشمندان در آزمایشگاه بافت‌های مغز را کشت داده و نسخه‌های کوچکی از مغز ساخته‌اند. در این روش هر اندام‌واره با یکی از داروهایی که پزشک می‌تواند به بیمار تجویز ‌کند، روندی مشابه‌ روند درمانی را طی می‌کند.

در نتیجه این تحقیقات در صورت موفقیت‌آمیز بودن یک روش درمانی برای اندام‌واره، آن روش در 88 درصد موارد درمانی برای بیمار موفقیت آمیز خواهد بود. همچنین در صورت عدم موفقیت یک روش درمانی بر روی اندام‌واره، آن روش در 100 درصد موارد برای بیمار ناموفق خواهد بود.

بدین ترتیب بیماران تحت درمان از تحمل عوارض جانبی روش‌های درمانی که قرار نیست روی آنها جواب بدهد، آسوده خواهند شد.

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین

لینک کوتاه