حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

چشم انداز مثبت، کاهش حافظه کمتری به دنبال دارد

medical

اندازه فونت:

به گزارش دانشمند آنلاین، یک مطالعه جدید که در مجله Psychological Science منتشر شده است نشان داده است که افرادی که احساس اشتیاق و نشاط می کنند - آنچه روانشناسان "تأثیر مثبت" می نامند - با افزایش سن کمتر دچار کاهش حافظه می شوند. این نتیجه به تحقیقات فزاینده ای درباره نقش سلامت در کهن‌سالی می افزاید. 

تیمی از محققان داده های 991 بزرگسال آمریکایی میانسال و مسن را که در یک مطالعه ملی شرکت کردند در سه دوره زمانی بین 1995 و 1996 ، 2004 و 2006 و 2013 و 2014 تجزیه و تحلیل کردند. 

در هر ارزیابی، شرکت کنندگان در مورد طیف وسیعی از احساسات مثبت که طی 30 روز گذشته تجربه کرده‌اند ، گزارش دادند. در دو ارزیابی نهایی ، شرکت کنندگان همچنین تست‌های عملکرد حافظه را به پایان رساندند. این آزمون‌ها شامل یادآوری کلمات بلافاصله پس از ارائه آن‌ها و دوباره 15 دقیقه بعد بود.

محققان ارتباط بین تأثیر مثبت و کاهش حافظه ، حسابداری سن ، جنس ، تحصیلات ، افسردگی ، تأثیر منفی و برون گرایی را بررسی کردند.

کلودیا هاز ، استادیار دانشگاه نورث وسترن و نویسنده ارشد این مقاله گفت: "یافته‌های ما نشان داد که حافظه با افزایش سن کاهش می یابد." امیلی هیتنر ، فارغ التحصیل دکترا از دانشگاه نورث وسترن و نویسنده اصلی مقاله ، افزود: "با این حال ، افراد با سطح چشم انداز بالاتر کاهش حافظه شیب دار در طول تقریباً یک دهه داشتند."

زمینه‌های تحقیقات آینده ممکن است مسیرهایی را که می توانند چشم انداز مثبت و حافظه را به هم متصل کنند ، مانند سلامت جسمی یا روابط اجتماعی، بیان کند.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین