حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

پیش بینی بیماری پارکینسون 20 سال قبل از بروز علائم

c0344688 brain mri and white matter fibres spl 800x533

اندازه فونت:

تغییرات سیستم سروتونین مغز که با پت اسکن قابل استفاده است، می‌تواند پارکینسون را بیست سال قبل از بروز علائم پیش بینی کند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از مدیکال ساینس، طبق بررسی‌های جدید تغییرات سیستم سروتونین مغز با استفاده از پت اسکن قابل مشاهده است. این روش که توسط محققان کالج کینگز در لندن انجام شده مشخص کرده است که در سیستم سروتونین مغز افرادیکه در معرض پارکینسون هستند، تغییراتی قابل تشخیص است. این تغییرات می‌تواند یک نشانگر زیستی برای پیش بینی بیماری سال‌ها پیش از بروز علائم باشد.

شناسایی نشانگرهای زیستی غیرتهاجمی ترین و موثرترین روش برای پیش بینی بیماری سال‌ها پیش از بروز علائم اولیه بیماری است. پارکینسون بر اثر کاهش دوپامین و اختلال جسم سیاه مغز ایجاد می‌شود. این جسم سیاه پیام‌های عصبی را از طریق نخاع به عضلات مختلف ارسال می‌کند. این فرایند از طریق ماده شیمیایی دوپامین صورت گرفته و موجب اختلال در کنترل عضلات و تعادل فرد می‌شوند. هر تغییری در سیستم سروتونین به تغیییر دوپامین می‌انجامد.

روش‌های معمول کنترل این بیماری، داروهایی هستند که با تحریک مغز به ترشح دوپامین کمک میک‌نند. این روش‌ها بیماری را درمان نمی‌کنند بلکه علائم آن را کاهش می‌دهند و روی افراد مختلف پاسخ آنها متفاوت است.

بیماری پارکینسون معمولا با لرزش دست شروع شده و به تدریج بیشتر اندام‌ها را درگیر می‌کند.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین