حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

پارچه‌های ضدامواج ثبت اختراع شدند

103767848 128706922fcfdf

اندازه فونت:

پارچه‌های ضدامواج الکترومغناطیس که چندی پیش با تلاش شرکت نانومادپارس تجاری سازی شده بود، به ثبت اختراع رسید. این نوع پارچه‌ها علاوه بر ثبت اختراع داخلی و خارج موفق به کسب چندین تاییدیه، گواهی نامه و جایزه از مراکز معتبر بین المللی شده است.

به گزارش دانشمندآنلاین، امروزه امواج الکترومغناطیس به جز جدایی ناپذیر زندگی انسان مدرن تبدیل شده‌اند؛ تلفن‌های همراه، اینترنت‌های بی‌سیم، تلفن‌های بی‌سیم و بسیاری از تجهیزات مورد استفاده از امواج الکترومغناطیس برای انتقال اطلاعات استفاده می‌کنند. مطالعات متعددی در مورد رابطه این امواج با مشکلات جدی سلامت انسان از جمله سرطان، سقط جنین، خستگی‌های مزمن، اوتیسم، نقص سیستم ایمنی، فراموشی، افسردگی، حالت تهوع و بسیاری از اختلالات دیگر انجام شده است.

در راستای افزایش سلامت جامعه به خصوص مادران باردار و نوزادان، آقای رضا احمدی با سمت مسئول واحد تحقیق و توسعه (R&D) در شرکت پرتو تجارت هما و نانو ماد پارس پارچه‌های ضد امواج الکترومغناطیس را تولید و تجاری سازی کرده‌اند. این پارچه ها در قالب محصولاتی شکم­بند بارداری، سوتین ضد امواج، گن، کلاه نوزاد، لباس بارداری، پشه بند توسط نانوماد پارس به ثبت اختراع داخلی و خارجی (US Patent) رسید.

آقای رضا احمدی در رابطه روند اخذ تاییدیه‌ها گفت: «روند اطمینان از صحت این محصول در داخل با انجام تست شستشو شروع شد و سپس طی گذراندن 2 مرحله آزمون کیفی و کمی، آزمایش های مربوط به خواص آنتی باکتریال صورت گرفت؛ در مرحله بعدی آزمون جذب امواج انجام شد. در ادامه از کریدور صادرات موفق به اخذ گواهی نانو مقیاس و ثبت پتنت شد و نهایتا در مرکز تحقیقات مخابرات ایران با مدل سازی دقیق بدن، تست عملکردی آن به انجام رسید. این محصول علاوه بر آنتی باکتریال بودن دارای ثبات بالای شست و شو و با انعکاس بیش از 99% امواج مضر سد محکمی در برابر امواج است.»

وی افزود: «تفاوت شکمبندهای ضد امواج ایرانی با محصولات مشابه خارجی در این است که محصول ایرانی فاقد الیاف مضر نقره هستند؛ در حالی که مکانیسم حفاظتی محصولات مشابه خارجی دارای نقره جذب امواج الکترومغناطیس است ولی شکمبندهای ایرانی امواج الکترومغناطیس را دفع و منعکس می‌کنند و برتری محصول ایرانی نسبت به محصول خارجی است.»

 پارچه‌های ضدامواج الکترومغناطیس تا کنون علاوه بر اخذ تاییدیه از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و وزارت بهداشت و درمان، موفق به کسب دو مدال طلا از جشنواره بین المللی اختراعات، گواهی مدال از سازمان مالکیت فکری و معنوی ملل متحد و گواهی کسب کاپ و دیپلم افتخار از دانشگاه رومانی شده است.

لازم به ذکر است شرکت پرتو تجارت هما با نظارت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو اقدام به خرید انحصاری این نوع پارچه کرده است. شکم بندهای بارداری ضد امواج را از تاریخ 1 بهمن ماه 96 به صورت انبوه و به قیمت 189000 تومان به مادران باردار عرضه می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی www.partosalamat.com  مراجعه نمایید.

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین