حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

نوزادی چینی بعد از 4 سال از مرگ والدینش به دنیا آمد

4000

اندازه فونت:

 زوج چینی که نطفه‌های خود را منجمد کرده بودند، پس از کشته شدن در تصادفی صاحب نوزادی شدند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، این زوج چینی چندین نطفه (رویان) خود را به صورت منجمد نگه داشته بودند تا روزی با لقاح مصنوعی صاحب کودکی شوند. نوزاد این زوج که در تصادفی جان خود را از دست دادند از طریق رحم اجاره‌ای به دنیا آمده است.

پدر و مادر زوج چینی فوت شده، با انجام مبارزات حقوقی طولانی مدت سرانجام تواسنتند اجازه استفاده از نطفه‌ها را بگیرند. نوزاد که پسر است و در دسامبر گذشته به دنیا آمد. نطفه های این زوج در یک مخزن نیتروزن در دمای منفی 196 درجه سانتی گراد در بیمارستانی در چین نگه داشته می‌شدند.

بعد از کسب مجوز که بسیار با دشواری انجام شده است، والدین این زوج چینی تنها در صورتی می‌توانستند نطفه ها را از بیمارستان خارج کنند که مدرکی از بیمارستان دیگری برای نگهداری آنها داشته باشند. ضمن اینکه به دلیل بلاتکلیفی قانونی درباره انتقال رویان‌ها، پیدا کردن بیمارستان دیگری نیز مشکل بود.

در چین استفاده از رحم اجاره‌ای غیرقانونی است، به همین دلیل تنها گزینه بردن نطفه‌ها به کشور دیگری بود، به همین علت کشور لائوس برای این کار انتخاب شد. مشکل دیگر این بود که هیچ هواپیمایی حاضر نشد تا بطری پر از مایع نیتروزن را که به اندازه یک فلاسک بود، حمل کند، پس تنها گزینه حمل آن توسط ماشین بود. بالاخره رویان در رحم مادر جایگزین انتقال یافت و دسامبر 2017 به دنیا آمد.

نوزاد را به نام تیاتیان نامگذاری کردند، شهروندی این نوزاد چالش دیگری بود. از همین رو مادر جایگزین با ویزای توریستی به چین سفر کرد تا نوزاد را در چین به دنیا بیاورد تا مشکل شهروندی‌ پیدا نشود.

چون این نوزاد پدر و مادر نداشت، پدر بزرگ و مادر بزرگ مادر یو پدری مجبور شدند، آزمایش دی ان ای بدهند تا ثابت شود که حقیقتا این نوزاد نوه آنهاست و والدین‌اش هم شهروند چین هستند.   

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین

لینک کوتاه