حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

نقش موثر انسولین در تقویت سیستم ایمنی بدن

1121

اندازه فونت:

محققان کشف کرده‌اند که انسولین نقش اساسی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد و می‌تواند در برابر عفونت‌ها مقابله کند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از ساینس دیلی، انسولین هورمونی است که لوزالمعده آن را تولید می‌کند و در استفاده از قند به عنوان بزرگترین منبع انرژی بدن موثر است. محققان پیش از این معتقد بودند که نقش انسولین شرکت در سوخت و ساز بدن است.

محققان دانشگاه تورنتو کانادا برای بررسی نقش انسولین در بدن مسیرهای بیولوژیک را مطالعه کردند که انسولین آنها را تحریک می‌کرد و در نتیجه متوجه شدند که انسولین نقش اساسی در سیستم ایمنی بدن به خصوص در سلول های سرباز یا T دارد. همچنین دانشمندان نتیجه گرفتند که ارتباط مهمی میان التهاب مزمن، اختلال در عملکرد سیستم ایمنی و مقاومت در مقابل انسولین وجود دارد.

به همین منظور محققان در تحقیق خود از موش‌هایی استفاده کردند که سلول‌های سربازشان با مهندسی ژنتیک، دیگر گیرنده انسولین نبود. در واقع این حالتی است که بدن در هنگام مقاومت در برابر انسولین پیدا می‌کند. در این تحقیقات مشخص شد که موش‌ها می‌توانند با عفونت‌ها مانند ویروس آنفولانزا H1N1 مبارزه کنند.

دانشمندان با این دستاورد می‌توانند سیستم ایمنی را جوری تحریک کنند که بتواند با عفونت‌ها و عوامل بیماری‌زا مقابله کند. از سوی دیگر این نتایج پتانسیل ساخت واکسن‌های موثرتری هم دارد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین