حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

افراد دارای معلولیت با شلوار رباتیکی راحت‌تر راه می‌روند

170726143354 1 540x360

اندازه فونت:

با شلوار رباتیکی راه رفتن برای بیمارانی که دچار سکته مغزی شده‌‌اند، راحت‌تر خواهد شد.

به گزارش دانشمند آنلاین به نقل از ساینس دیلی، دانشمندان دانشگاه هاروارد در پروژه‌ای که با حمایت دارپا ( آژانس پروژه تحقیقات پیشرفته دفاعی آمریکا) و بنیاد ملی علوم ایالات متحده انجام شد،  توانستند شلوار رباتیکی بسازند که حرکت افراد معلول پس از سکته مغزی را آسان‌تر کند.

بیش از نیمی از افرادی‌که دچار سکته مغزی می‌شوند، حرکت پاهای آنها پس از آن دچار مشکل خواهد شد. البته در سال‌های گذشته با طراحی اسکلت‌های پوشیدنی سعی شد تا راه حلی برای این دسته از بیماران ارائه شود اما این اسکلت‌ها به دلیل داشتن زوائد بسیار و ساختاری حجیم راه حل قابل تاملی برای این بیماران نشد. نوعی دیگر از این اسکلت‌ها رباتیکی با ساختار کم حجم‌تر هم عرضه شد که تنها بر روی تریدل میل قابل حرکت بود و عملا دردی را دوا نمی‌کرد.

اما به تازگی دانشمندان، شلوار رباتیکی با وزن کم و اتصال آسان به مفصل زانو ساخته‌اند که بیماران با آن به مراتب راحت‌تر می‌توانند راه بروند.

این شلوار که جنس آن از پلاستیک است، حرکت لگن و زانو را راحت‌تر می‌کند. در واقع این شلوار که سر آن به کمربند شلوار متصل است، با باتری که دارد زانوی بیماران را به حرکت وا می‌دارد.  

با وجود این نوع اختراعات شاید روزی برسد که افراد دارای معلولیت بتوانند زندگی عادی خود را از سر بگیرند و دیگر مشکلی در حرکت خود نداشته باشند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین