حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

مبارزه با پیری با تزریق خون جوان

immortal blood cells 2

اندازه فونت:

در فیلم‌های علمی تخیلی زیادی دیده‌ایم که شخصیت اصلی فیلم که پای به دوران میانسالی یا پیری گذاشته، با نوشیدن خون جوان و تازه قوای از دست رفته خود را به دست می‌آورد. اکنون این ایده به همت شرکت دانش‌بنیانی رنگ واقعیت به خود گرفته است.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از نیواطلس، شرکت تازه تاسیس دانش بنیانی به نام Ambrosia  در سانفرانسیسکو آمریکا، با دریافت 8000 هزار دلار به افرادی که وارد دوران میانسالی خود شده‌‌اند خون جوان و تازه تزریق می‌کند.

این ایده نخستین بار در قرن 16 میلادی توسط شیمیدانی آلمانی به نام آندرس لیباووس مطرح شد. وی معتقد بود که با تزریق خون جوان به افرادی که وارد سنین میانسالی خود شده‌اند می‌توان توان و انرژی از دست رفته آنها را جبران کرد اما به دلیل اینکه در آن زمان هنوز دانشی درباره انواع گروه‌های خونی نداشتند، این ایده به مرگ افراد منجر شد. در سال‌‌های 1920 محقق روسی به نام الکساندر بوگدانوف نیز اقدام به تزریق خون جوان به خود کرد و مدعی شد پس از این انتقال انرژی بیشتری به دست آورد و بینایی و ریزش موی سرش نیز بهبود یافت.

اکنون باید دید تا شرکت Ambrosia تا چه حد در این پژوهش موفق می‌شود و انتقال خون جوان به افراد واجد شرایط چه زمانی به صورت یک ایده تجاری عرضه خواهد شد.

 

درباره تزریق خون جوان می توانید اینجا بیشتر بخوانید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین

لینک کوتاه