حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

ماست هم قند دارد

1698b847c2e4fe98c05adcdc9d420590 XL

اندازه فونت:

محققان با بررسی 900 نوع ماست به این نتیجه رسیدند که ماست هم حاوی قند است.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، محققان معتقدند که بسیاری از ماست‌ها به میزان زیادی قند دارند و تصور اینکه با خوردن ماست خوراکی سالم می‌خورید خیلی درست نیست. بعد از تحقیق بر روی 900 نوع ماست مختلف در بازار بریتانیا چنین نتیجه‌ای گرفته شد.

دانشمندان نتیجه گرفتند که بیشترین مقدار قند در ماست‌های ارگانیک پیدا می‌شود و تنها می‌توان ماست‌های طبیعی و ماست‌های سبک یونانی را حاوی قند کمتری دانست.

در واقع این تحقیق بعد از به اجرا گذاشتن برنامه سازمان بهداشت عمومی انگلستان برای کاهش قند صورت گرفته است. در این تحقیق مشخص شد که دسرهای تهیه شده با ماست بیشترین قند را داشتند و بطور میانگین حاوی 16.4 گرم قند در هر صد گرم بودند.

ماست‌های ارگانیک در بین محصولاتی بودند که بیشتری میزان قند را را داشتند و بطور متوسط شامل حدودا 13 گرم قند در هر 100 گرم بودند.

سازمان بهداشت عمومی توصیه می‌کند که کودکان بین 4 تا 6 سال نباید روزانه 19 گرم قند معادل 5 حبه قند بخورند و نیز توصیه شده که کودکان 7 تا 10 ساله روزانه باید کمتر از 24 گرم قند مصرف کنند.

هر محصولی که در هر 100 گرم حاوی 5 گرم یا کمتر قند باشد به عنوان محصولی با قند پایین به شمار می‌آید. ضمن اینکه تنها 9 درصد محصولاتی که در این تحقیق بررسی شده حاوی قند پائینی بودند.

 

مقدار شکر در انواع ماست؛ در هر صد گرم:

دسر- ۱۶.۴ گرم

ارگانیک- ۱۳.۱ گرم

طعم‌دار - ۱۲ گرم

میوه‌ای - ۱۱.۹ گرم

مخصوص کودکان - ۱۰.۸ گرم

جایگزین‌های لبنی - ۹.۲ گرم

نوشابه‌های لبنی - ۹.۱ گرم

طبیعی و ماست یونانی – ۵ گرم

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین