حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

قرص‌های ضدافسردگی نتیجه می‌دهند

GettyImages 3123228 56d3b8803df78cfb37d4662e

اندازه فونت:

براساس تحقیقات به عمل آمده، محققان به این نتیجه رسیدند که قرص‌های ضدافسردگی نتیجه بخش هستند و افراد بیشتری می‌توانند از این داروها بهره‌مند شوند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، محققان با ۵۲۲ آزمایش که در آن ۱۱۶ هزار و ۴۷۷ نفر شرکت کرده بودند دریافت‌اند که ۲۱ نوع معمول قرص‌های ضد افسردگی بیشتر از قرص‌های ساختگی در کاهش علایم افسردگی حاد در بزرگسالان موثر بوده است. همچنین در این بررسی تفاوت‌های زیادی در تاثیر انواع داروها مشخص شده است.

در سال ۲۰۱۶ در انگلستان بیش از ۶۴.۷ میلیون نسخه از این داروها تجویز شده است که این دو برابر موارد تجویز (۳۱ میلیون) در سال ۲۰۱۶ است. اما مباحثی درباره تاثیر آنها وجود داشت و برخی آزمایش‌ها نشاندهنده این بود که این داروها بیشتر از پلاسیبوها (دارونما) موثریت ندارند.

این مطالعه همچنین دریافته که میزان تاثیر قرص‌های ضد افسردگی نسبت به دارونماهای پلاسیبو از بیش از یک سوم تا بیش از دو برابر بوده است.

دکتر آندریا کیپرانی، پژوهشگر ارشد در دانشگاه آکسفورد در این باره گفت:"این تحقیق پاسخ نهایی به یکی از مباحث طولانی درباره نتیجه‌بخش بودن قرص‌های ضد افسردگی است." وی افزود، او می‎گوید:"ما دریافتیم که معمول‌ترین قرص‌های ضد افسردگی برای افسردگی متوسط تا حاد نتیجه‌بخش است و فکر می‌کنم این خبر خوشی برای بیماران و پزشکان است."

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین

لینک کوتاه