حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

قارچ‌های جادویی به کمک مبتلایان به سرطان می‌آیند

gettyimages 473687828 800x533

اندازه فونت:

نتایج پژوهش گروهی از دانشمندان آمریکایی نشان می‌دهد که یک دوز از سیلوکیبین- ماده فعال در نوعی قارچ‌  به‌همراه روان‌درمانی می‌تواند افسردگی و اضطراب را کاهش دهد و به‌خصوص باعث افزایش امیدبه‌زندگی در مبتلایان به سرطان شود.

به‌گزارش دانشمند آنلاین، سیلوکیبین به همراه دیگر داروهای روان‌گردان مانند LSD در سال 1960 ممنوع شده بود. اما افزایش دانش در زمینه داروها باعث شد تا مزایای درمانی آن دوباره بررسی شود. چندین آزمایش کوچک توانست نقش این دارو را در درمان افسردگی، اضطراب، اعتیاد به مواد مخدر و اعتیاد به الکل نشان دهد.

بیماران سرطانی اغلب نشانه‌های افسردگی و اضطراب مزمن نشان می‌دهند و داروهای ضد افسردگی‌ تاکنون نتوانسته‌اند در کمک به این بیماران چندان موثر عمل کنند. بعضی مطالعات پیشنهاد می‌کنند سیلوکیبین می‌تواند جایگزین شود.

برای بررسی این موضوع تیمی از پژوهشگران دانشگاه جان هاپکینز در بالتیمور و مرکز پزشکی NYU Langone‌ در نیویورک دو آزمایش روی 80 نفر مبتلا به سرطان که علائم افسرگی و اضطراب داشتند انجام دادند.

طی این آزمایش‌ها بیماران با سیلوکیبین و روان‌درمانی تحت درمان قرار گرفتند و طی هرجلسه درمان ارزیابی‌های روانشناختی و فیزیولوژیکی روی آنها انجام شد. همچنین مصاحبه‌هایی با دوستان، خانواده و همکاران این بیماران انجام شد تا نظرشان را در ارتباط با روند درمان و امید به زندگی در این افراد بیان کنند.

نتایج این پژوهش حاکی از آن است که سیلوکیبین به اندازه قابل توجهی افسردگی و استرس را در این بیماران کاهش و امیدبه‌زندگی، پذیرش مرگ و خوش‌بینی را در آنها افزایش داده است. همچنین آزمایش‌ها نشان داده‌اند، سیلوکیبین عوارض جانبی خاصی ندارد و فقط چند مورد حالت تهوع، سردرد و اضطراب گذرا تبعات این داروی حاصل از قارچ جاودیی بوده‌است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین