حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

شیوه جدید برای مقابله با ویروس سرماخوردگی

o FLU STUDY facebook 1

اندازه فونت:

دانشمندان بریتانیایی در پی کشف شیوه جدیدی برای مقابله با ویروس سرماخوردگی در بدن هستند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، دانشمندان بریتانیایی شیوه جدیدی برای ویروس سرماخوردگی کشف کرده‌اند، در این شیوه به جای حمله مستقیم به این ویروس که صدها نوع مختلف دارد، بدن میزبان را برای مقابله با آن آماده می‌کنند. بدین ترتیب که پروتئینی که ویروس‌های سرماخوردگی برای تکثیر از آن استفاده می‌کنند را مسدود می‌کند.

طبق مطالعات انجام شده، وقتی این دارو به بدن بیمار می‌رسد، می‌تواند ویروس سرماخوردگی را نابود کند. برای اطمینان بیشتر از این شیوه درمانی آزمایش‌ها روی آن دو سال ادامه پیدا می‌کند.

این آزمایش‌ها توسط محققان امپریال کالج لندن انجام می‌شود، آنها در پی تولید دارویی هستند تا بتوان آن را استنشاق کرد تا بدین ترتیب عوارض جانبی آن کمتر شود. با تست این دارو در آزمایشگاه مشخص شد که در چند دقیقه بعد از رسیدن این دارو در سلول‌های ریه، پروتئین ان ام تی را هدف قرار داده و بر روی آن تاثیر گذاشته است. در واقع همه انواع ویروس‌های سرماخوردگی نیازمند این پروتئین برای تکثیر هستند.

محققان گفته‌اند که می‌خواهند این دارو پس از عفونت به بیمار داده شود تا مانع از توانایی ویروس برای انتشار شود. حتی اگر سرماخوردگی بدن را گرفته باشد ممکن است با این شیوه درمانی نشانه‌های تخفیف در بیماری مشاهده شود.

در این تحقیق، داروی آزمایشی چندین نوع ویروس سرماخوردگی را کاملا مسدود کرد و ظاهرا به بدن آسیبی وارد نکرد. با این حال مطالعات بیشتری برای اطمینان از سمی نبودن آن در بدن لازم است.

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین