حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

شناسایی اضافه وزن با عکس‌ها ماهواره ای

weight gain during pregnancy

اندازه فونت:

محققان با فناوری هوش مصنوعی، سیستمی ابداع کردند که می‌تواند با عکس‌های ماهواره‌ای افراد دارای اضافه وزن را در شهرها ردیابی کنند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از ساینس الرت، محققان توانستند سیستمی را طراحی کنند که از فضا اضافه وزن افراد را شناسایی می‌کند.

این نرم افزار تصاویر ماهواره‌ای اسکن می‌کند و با توجه به تعداد پارک‌ها و رستوران‌های فست فود و ساختمان‌های دیگر تعداد شهروندانی که اضافه وزن دارد را پیش بینی می‌کند. دانشمندان با فناوری یادگیری عمیق 150 هزار عکس ماهواره‌ای با کیفیت بالا را از گوگل مپس بررسی کرده تا الگوهای ردیابی افرادی که اضافه وزن دارند را شناسایی کنند.

در این تحقیق محققان دانشگاه واشنگتن اطلاعات شش شهر آمریکا شامل ممفیس، سن آنتونیو، سیاتل، تاکوما، لس آنجلس و بلویل را بررسی کردند و متوجه شدند که ویژگی‌های محیطی ذکر شده نشان دهنده 64.8 درصد از انواع اضافه وزن در شهرها بوده است. آنها این موارد را با اطلاعات پروژه "500 شهر" مراکز کنترل و پیشگیری مقایسه کردند.

میزان موفقیت این روش در شهرهای متعدد متفاوت بود. محققان بر این عقیده هستند که این سیستم می‌تواند به کارشناسان در شناسایی ریسک‌های اضافه وزن در شهرهای مختلف کمک کند.

در این تحقیق 19.8 درصد ساکنین شهر بلویل، 22.4 درصد ساکنین سیاتل، 32.9 درصد ساکنین سن آنتونیو، 36.3 درصد ساکنین ممفیس، 30.8 درصد ساکنین تاکوما و 26.7 درصد ساکنین لس آنجلس دارای اضافه وزن بودند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین