حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

شبیه سازی دو میمون در چین

China Monkey Clones 960x576

اندازه فونت:

دانشمندان چینی دو میمون را در آزمایشگاه شبیه سازی کردند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، دو میمون از نوع ماکاک به نام‌های ژونگ ژونگ و هوا هوا با روش شبیه سازی در چین متولد شدند. به گفته محققان از آنجاییکه میمون از نظر ژنتیکی به انسان شبیه هست، این آزمایش می‌تواند در تحقیقات درباره بیماری‌های انسانی مفید باشد.

یکی از این دو میمون هشت هفته قبل و دیگری شش هفته پیش متولد شدند. بیست سال قبل در آزمایشگاهی در موسسه روسلین در ادینبورگ اسکاتلند برای نخستین بار گوسفندی شبیه سازی شد. این گوسفند که دالی نام گذاری شد از یک سلول زنده که از پستان گوسفند دیگری گرفته شده بود، شبیه سازی شد. دالی در سال 1996 متولد و شش سال بعد در سال 2003 مرد.

تولد دالی نخستین شبیه سازی یک جانور پستاندار بود و بعد از آن پستانداران دیگری مانند خوک، اسب و گاو در نقاط مختلف دنیا از جمله ایران شبیه سازی شدند.

در واقع برای شبیه سازی یک جانور، دی ان ای از هسته سلولی آن جانور به سلول تخمک حیوان دیگری منتقل می‌شود. ضمن اینکه قبلا دی ان ای تخمک برداشته شده و با تخمک جدید به صورت نطفه جانور دهنده دی ان ای رشد می‌کند و نوزاد متولد شده به همان جانور شبیه است.

شبیه سازی این میمون‌ها به گفته محققان چینی بعد از 79 بار تلاش ناموفق انجام شد و در این طرح ضوابط بین المللی ناظر بر شبیه سازی کاملا رعایت شده است.

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین

لینک کوتاه