حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

سیستمی که میزان درد شما را تشخیص می‌دهد

gettyimages 161141388 2 800x533

اندازه فونت:

با تظاهر به درد نداشتن در بدن نمی‌توانید الگوریتم تشخیص درد کامپیوتر را فریب دهید.

به گزارش دانشمند آنلاین به نقل از نیوساینتیست، سیستم جدید که به نام محقق آن لئو نامگذاری شده، میزان دردی را که در قسمتی از بدن دارید، از روی چهره شما شناسایی کرده و به پزشک کمک می‌کند تا برای درمان آن چه راهکاری را تجویز کند.

این سیستم که توسط محققان دانشگاه‌های ماساچوست و پیتزبورگ ایالات متحده آمریکا ارائه شده، می‌تواند به شناسایی کسانیکه تظاهر به درد کشیدن در نقطه‌ای از بدنشان می‌کنند هم کمک کند، به ویژه این امر برای شناسایی افرادیکه تصادف ساختگی اتومبیل درست می‌کنند تا از راننده مربوطه باج بگیرند بسیار حائز اهمیت است. طبق گفته محققین این سیستم کامپیوتری تا به حال 85 درصد دردهای ساختگی را تشخیص داده است.

به گفته دیانبو لئو از دانشگاه ماساچوست، میزان بیان و تحمل درد در افراد متفاوت است، بنابراین بسیاری از مواقع پزشک از آنچه که بیمار از درد خود توصیف می‌کند، نمی‌تواند کاملا درد و بیماری را تشخیص و برآورد کند.  

سیستم لئو با کسب مشخصاتی از فرد مانند جنسیت، سن، و میزان در هم رفتن صورت در هنگام درد میزان آن را تعیین می‌کند، به ویژه سن فرد در تشخیص و بیان سطوح درد بسیار مهم است. نتیجه الگوریتمی خواهد بود که می‌تواند از تفاوت‌های دقیق جزئی با بیان آنچه که در صورت رخ می‌دهد میزان دردی را که فرد در نقطه‌ای از بدن دارد را شناسایی کند.

به گفته دیانبو لئو این سیستم هیچگاه نمی‌تواند جایگزین پزشکان باشد بلکه تنها وسیله‌ای برای کمک در تشخیص درد محسوب می‌شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین

لینک کوتاه