حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

آنچه بررسی‌ها در مورد عفونت COVID بدون علامت می‌گویند سهم افراد بدون علائم در انتقال کووید 19

a495713d bb53 4550 a66c 36d591d09e03

اندازه فونت:

به گزارش دانشمند آنلاین، از ابتدای شیوع ویروس کرونا سوالات درباره تعداد افراد مبتلای بدون علامت و نقش آن‌ها در انتشار COVID-19 مطرح شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد در حال حاضر از هر پنج فرد آلوده ، یک نفر بیمار بدون علامت است و احتمالا میزان انتقال ویروس از طریق این بیماران کمتر از افراد مبتلا همراه با علائم است.

بررسی‌ها در ابتدای شروع همه‌گیری گیری نشان داد که میزان عفونت‌های بدون علامت می تواند تا 81 درصد هم برسد اما متاآنالیز منتشر شده در ماه گذشته، که حاصل مطالعه بر روی 21 هزار و 708 نفر بود ، درصد ابتلاء به بیماری بدون علامت را 17 درصد محاسبه کرده است. همچنین آزمایشات بر روی نمونه‌های گرفته شده از گلوی بیماران با علامت ومبتلایان بدون علائم، نشان می‌دهد گرچه مقدار ویروس در هر دو گروه یکسان است اما افراد بدون علامت، سریعتر ویروس را از بین می‌برند و مدت ابتلاء کوتاه‌تری دارند.

 اویونگرل بیامباسورن (Oyungerel Byambasuren) ، محقق زیست پزشکی در دانشگاه باند استرالیا با اشاره به اینکه شواهد نشان می دهد که بیشتر افراد در 7 تا 13 روز دچار علائم می شوند می‌گوید: افراد بدون علامت 42 درصد کمتر از افراد علامت دار ویروس را منتقل می کنند. علاوه بر این یک مطالعه گسترده در سوئیس نشان داد كه خطر انتقال علامت توسط فرد بدون علامت به دیگران در خانه ، حدود یك چهارم خطر انتقال از فرد علامت دار است.

از سوی دیگر اندرو آزمان ، متخصصان اپیدمیولوژی بیماری‌های عفونی در دانشکده بهداشت عمومی جانز هاپکینز بلومبرگ با تایید کمتر بودن خطر انتقال از افراد بدون علامت به خطرات بهداشت عمومی که این افراد دارند اشاره میکند و میگوید: احتمال حضور این افراد در جامعه بیشتر از بیماران علامت‌دار است و احتمالا بخش قابل توجهی از انتقال از طریق انتقال بدون علامت است.

آنچه که مشخص است و می‌توان به آن یقین داشت این است که افراد بدون توجه به اینکه علائمی دارند یا نه، باید از اقدامات برای کاهش انتشار ویروس SARS-CoV-2 ، از جمله فاصله اجتماعی و ماسک استفاده کنند.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین