حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

درمان دردها با زردچوبه

81UKWeO7goL. SL1500

اندازه فونت:

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، زردچوبه حاوی کورکومین است که موجب درمان زخم‌ها، التهاب‌ها و همچنین عفونت‌ها و یا اجتناب از بیماری آلزایمر می‌شود.  

به گزارش دانشمندآنلاین، زردچوبه ادویه‌ای است که بیشتر در غذاهای آسیایی و شرقی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به گفته کارشناسان تغذیه این ادویه می‌تواند در درمان دردها نیز مفید باشد. زردچوبه دارای خواصی مانند ضدعفونی کننده، تقویت حافظه طبی و زیبایی دارد.

ماده اصلی زردچوبه کورکومین است که از خانواده کورکومینوئید است که خواصی مانند ضد تورم و آنتی اکسیدان دارد. به اعتقاد محققان شاید یکی از دلایلی که سالخوردگان هندی کمتر دچار بیماری آلزایمر می‌شوند همین استفاده از زردچوبه باشد و ممکن است قابلیت کاهش تورم مغز این ادویه که علت اصلی بیماری آلزایمر و افسردگی است، در درمان این بیماری مفید باشد.  

زردچوبه باعث سلامتی و خواب بهتر هم می‌شود. همچنین این ادویه می‌تواند در درمان عفونت‌های پوستی و ضد التهابی و ضد آلرژی هم کمک کند.

پیشنهاد می‌شود برای مصرف این ادویه، کپسول‌های خالی را از داروخانه‌ها تهیه کنید و آنها را با زردچوبه پر کرده و روزی یک عدد از آنها را میل کنید.

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین

لینک کوتاه