حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

درمان توهمات شینداری بیماران اسکیزوفرنیک با آوتار

avatar

اندازه فونت:

محققان بریتانیایی در تلاش هستند تا توهمات شنیداری بیماران اسکیزوفرنیک را با آواتار درمانی رفع کنند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از سی ان ان، محققان برتانیایی اظهار امیدواری کرده‌اند که با استفاده از فناوری و دارو بتوانند مشکل توهمات شنیداری بیماران اسکیزوفرنیک را درمان کنند. این روش که در سال 2008 میلادی ابداع شد به نام آواتار درمانی نام گذاری شده است. بدین ترتیب که در این روش بیماران با استفاده از برنامه کامپیوتری، چهره‌ای از خود می‌سازند و برای تطابق آن با صداهایی که در سر دارند، به ضخیم کردن ابروها، سرخ کردن گونه‌ها و بازسازی چهره آواتار و حتی نژادش می‌پردازند.

در این روش، درمانگر که در اتاق دیگری از طریق آواتار با بیمار صحبت می‌کند و از نرم افزاری برای تغییر در صدای بیمار استفاده می‌کند تا بیمار آنچه که در سر می‌شوند را با آن تطبیق دهد. درمانگر هم بسته به موقعیت با ترکیب صدای بیمار کلمات امیدوارکننده‌ای می‌گوید.

در این روش بیماران در شش جلسه به تدریج به صدای خود تکیه کرده و تلاش می‌کنند اعتماد به نفس پیدا کنند. ضمن اینکه در این میان صدایی که در سر بیمار هست کاهش می‌یابد.

تام کریج، پروفسور روانشناس اجتماعی در لندن در ین باره می‌گوید:" در واقع این درمان برای همه کاربرد ندارد و بعضی افراد آن را ترسناک می‌دانند. اما بیمارانی که این روش را انتخاب می‌کنند، 12 هفته بعد از درمان تکرار توهمات شنیداری‌شان کمتر خواهد شد."

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین