حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

تولد نوزادی از رحم اهدایی فرد فوت شده

Bayi Di Dalam Kandungan

اندازه فونت:

زنی که رحم فرد دیگری به او پیوند زده بود، نوزادی سالم به دنیا آورد.

 به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از نیواتلس، محققان دانشگاه سائوپائولو در برزیل اعلام کردند که اولین نوزادی که مادرش پیوند رحم کرده به دنیا آمد، این رحم از فردی فوت شده بوده است.

تقاضا برای اهدای رحم از افراد زنده مشکلی ندارد و تا به حال کمتر از 40 بار انجام شده، این عملیات به تولد 11 نوزاد در سال 2013 منجر شده است.

اما استفاده از اعضای بدن فرد فوت شده گزینه‌های انتخابی برای بارداری زنان نابارور را گسترش می‌دهد. این روند در سال‌های اخیر ده بار آزمایش شده و هیچ تولدی گزارش نشده بود. در نمونه جدید دریافت کننده رحم یک زن 32 ساله بدون رحم بوده و فرد اهدا کننده زنی 45 ساله بود که براثر سکته قلبی فوت شده بود.

4 ماه پیش از پیوند، دریافت کننده رحم عملیات IVF را انجام داد و 8 تخمک بارور او فریز شدند. عمل پیوند ده ساعت و نیم طول کشید که در سپتامبر 2016 روی داد. 5 ماه بعد از عمل هیچ نشانی از موارد غیرعادی یا رد عضو در بدن بیمار وجود نداشت. 7 ماه بعد از انجام جراحی تخمک‌های بارور به بدن بیمار تزریق شدند و او باردار شد.

نوزاد بعد از 35 هفته و 3 روز به وزن 2.5 کیلوگرم رسید و با عمل سزارین به دنیا آمد و رحم پیوند زده شده از بدن مادر بیرون آورده شد.

مادر و فرزند هر دو سالم هستند.

این ورش فعلا در مراحل نخستین خود قرار داد و دانشمندان باید عملیات خود را ارتقا دهند.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین