حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

توصیه‌های پزشکی برای بیماران قلبی

qR0yj5F 940 560

اندازه فونت:

بعد از 20 دقیقه نشستن مدت کوتاهی فعالیت فیزیکی داشته باشید.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از ساینس دیلی، در تحقیقی که محققان کانادایی انجام دادند، مشخص شده که بیماران قلبی بیشترین زمان بیداری خود را در حالت نشستن یا لمیدن می‌گذرانند. این بررسی‌ها حاکی از این است که بی تحرکی برای مدت طولانی منجر به کاهش طول عمر بیماران قلبی می‌شود اما اگر بعد از 20 دقیقه نشستن یا لم دادن تحرک و فعالیت فیزیکی داشته باشند، به سلامت و طول عمرشان کمک خواهد شد.

در این تحقیق مشخص شده که پیاده روی و نرمش‌های سبک بعد از هر بیست دقیقه نشستن، منجر به سوازندن 770 کیلوکالری در روز می‌شود. کاهش کالری علاوه بر کاهش وزن و شاخص توده بدنی، بسیاری از فعالیت‌های بدن مانند افزایش حساسیت به انسولین را افزایش می‌دهد.

این تحقیق حداقل 150 دقیقه فعالیت ورزشی را برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی برای همه افراد در هفته توصیه می‌کند. محققان براین باورند که روش زندگی نقش اساسی در کاهش مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی دارد.

براساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، بیماری‌های قلبی مهمترین عامل مرگ انسان‌ها در جهان است و فشار خون، کلسترول بالا، استعمال دخانیات، قند خون، چاقی و مصرف غیرکافی سبزیجات و میوه‌ها از مهمترین عوامل خطر این عارضه هستند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین