حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

تغییر فعالیت میکروبی روده با استروژن درمانی دراز مدت

Research Scientist

اندازه فونت:

در تحقیقی که به تازگی انجام شده است هورمون درمانی طولانی مدت با استروژن و داروی بازدوکسیفن ترکیب شده و فعالیت میکروبی روده را تغییر می‌دهد.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از فیزورگ، محققان در دانشگاه ایلینوی آمریکا در بررسی که روی 40 موش ماده انجام دادند نتیجه گرفتند که آنزیم b-glucuronidase نقش اساسی در سوخت و ساز استرو‌ژن‌های مصنوعی در دستگاه گوارش ایفا می‌کند.

در این تحقیق مشخص شده که تغییر شیمیایی روده می‌تواند شیوه‌ای برای تقویت تاثیر و بی‌خطری استفاده دراز مدت از مکمل‌های استروژن برای زنان در هنگام یائسگی و نیز بیماران مبتلا به سرطان پستان باشد.

در این تحقیق مشخص شد که پزشکان برای تغییر ویژگی‌های استروژن باید قادر باشند تا میکروب‌های روده را با روش پروبیوتیک دستکاری کنند تا افرادیکه از هورمون درمانی جایگزین با استروژن طولانی مدت استفاده می‌کنند بتوانند بدون در معرض قرار گرفتن ریسک بالای سرطان‌های دستگاه تناسلی به فواید هورمون درمانی جایگزین با استروژن دست پیدا کنند.

این تحقیق که باید روی انسان‌ها هم انجام شود، شناختی درباره تاثیر هورمون درمانی جایگزین با استروژن بر بیان ژن‌های میکروبی ارائه می‌دهد و توضیح می‌دهد که چرا واکنش بیماران به هورمون‌های درمانی می‌تواند با هم متفاوت باشد.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین