حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

تریاژ پرستاری، خودکار می‌شود

bewell ed

اندازه فونت:

یک شرکت بلژیکی دستگاهی را طراحی کرده و ساخته است که فقط درمدت سه دقیقه وزن، فشار خون و مقدار اکسیژن خون را اندازه می‌گیرند.

 به‌گزارش دانشمند آنلاین و به نقل از engadget، یک شرکت بلژیکی که BeWell نام دارد به‌تازگی از دستگاهی به‌نام WellPoint رونمایی کرده که درواقع یک کیوسک سلف سرویس است و برای تریاژ پرستاری از بیماران در بیمارستان و کلینیک‌ها مناسب است.

تریاژ پرستاری به‌معنی دسته‌بندی و طبقه‌کردن بیماران پذیرش‌شده به گروه‌های مختلف است. این گروه‌بندی با تشخیص بیماری متفاوت است. در تریاژ، یک پرستار مجرب بیماران را بر اساس وخامت حال بالینی و شدت درد، به گروه‌های چندگانه تقسیم‌ و اولویت بندی می‌کند.

اکنون WellPoint آمده است تاجای این پرستار مجرب را بگیرد. این دستگاه یک صفحه لمسی فعال دارد که به‌محض تماس بیمار در کنارش حاضر شده و سریعا پیش‌از رسیدن پزشک یا پرستار مربوطه علائم حیاتی را چک می‌کند.

بر پایه اظهارات شرکت  BeWell تماس اولیه پرستار با بیمار با احتساب چک‌کردن فشارخون، اندازه‌گیری مقدار اکسیژن خون و وزن هفت دقیقه طول می‌کشد. البته چند دقیقه‌ اضافه هم برای گرفتن اطلاعات و واردکردن در سیستم لازم است اما این دستگاه فقط در سه دقیقه آنها را انجام می‌دهد و به‌طور پیوسته علائم هر لحظه را ثبت می‌کند.

img 0223 1

به‌علاوه اینکه صفحه لمسی می‌تواند یک سری سوال‌ها را برای به‌روزرسانی تاریخ پزشکی بپرسد. شاید برای متخصصان پزشکی تکرار این رویه در هربار ویزیت بیمار خسته‌کننده باشد. همچنین طی آزمایشی در یک بیمارستان اروپایی مشخص شد که این دستگاه به قابلیت هشداردادن هنگام پیداکردن بیمار در حال فوت مجهز است.

پس‌از ارائه کارت شناسایی پزشکی و نشستن بیمار مقابل WellPoint، این دستگاه برای اجرای کار فعال می‌شود و از بیمار می‌خواهد که بازو را روی محل مشخصی در سمت چپ دستگاه قرار بگیرد. به‌این‌ترتیب، تست فشار خون به‌طور خودکار پس‌از فشار دادن دکمه «شروع» هنگامی‌که بیمار آماده باشد انجام می‌شود. سپس بیمار در جایگاه اندازه‌گیری وزن قرار می‌گیرد و در آخر بیمار برای اندازه‌گیری و تعیین سطح اکسیژن می‌نشیند و انگشت را روی دستگاه می‌گذارد.

img 0224 1

یک یونیت پزشکی این وسیله حدودا 8هزارو800 دلار در سال برای بیمارستان هزینه دارد. با توجه به اینکه پرستاران آمریکایی به‌طور میانگین حدودا 67هزار دلار عایدی دارند، می‌توان به جالب توجه و کارآمدبودن این دستگاه پی برد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین