حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

بدن را با آب گازدار هیدراته نکنید

18522624 401

اندازه فونت:

بسیاری از افرادی که قادر به تحمل طعم آب نیستند، برای جلوگیری از کم‌آبی بدن سراغ آب‌های گازدار طعم‌دار و یا بی‌طعم می‌روند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از دویچه وله، آب گازدار یا سودا، نوعی  نوشیدنی است که با تزریق دی‌اکسیدکربن به آب تولید می‌شود و حاوی اسید کربنیک و  pH اسیدی بین ۳ تا ۴ است. با این حال نوشیدن این نوع آب اسیدیته بدن را تغییر نمی‌دهد ولی ممکن است روی سلامت دندان‌ها تاثیر مخرب داشته باشد. لایه بیرونی دندان‌ها، به نام مینای دندان، سخت‌ترین بافت بدن است که از ماده معدنی هیدروکسی آپاتیت ساخته شده و حاوی کلسیم و فسفات است. با این حال اسید کربنیک موجود در آب گازدار می‌تواند منجر به از بین رفتن این بافت سخت شود.

بر خلاف باور عمومی، آب گازدار یک نوع نوشیدنی مهارکننده اشتها نیست و نوشیدن آن باعث کاهش میل به مصرف غذا نمی‌شود. نوشیدن آب گازدار معده را پرخواهد کرد اما بیشتر از آب معمولی در معده شما ماندگار نخواهد بود. حتی در هنگام نوشیدن آب گازدار همراه وعده‌های غذایی، هیچ تفاوتی در خالی شدن معده در مقایسه با آب بدون طعم وجود ندارد.

سازمان خدمات بهداشت ملی بریتانیا توصیه می‌کند که آب یک انتخاب سالم و ارزان برای رفع عطش در هر زمان است، کالری ندارد و حاوی اسیدها و قندهایی نیست که می‌تواند به دندان ها آسیب برساند.

تنها اولویتی که آب‌‌های گازدار بر سایر نوشابه‌ها دارند، این است که کالری ندارند و  باعث چاقی و مقاومت به انسولین نمی‌شوند. با این حال استفاده از آب گازدار به طور دائم هیچ‌وقت توصیه نمی‌شود.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین