حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

با قهوه بیشتر عمر می‌کنیم؟

COFEE FINAL 700x432

اندازه فونت:

قهوه علاوه بر بو و طعم دلپذیری که دارد، می‌تواند از بروز برخی بیماری‌ها جلوگیری کند اما هنوز دانشمندان در مورد خواص و مضرات این نوشیدنی با هم به توافق نرسیده‌اند.

به گزارش دانشمند آنلاین به نقل از thehealthsite، محققان اسپانیایی در کنگره انجمن متخصصین قلب و عروق که در شهر بارسلونا برگزار شد، شرح کاملی از تحقیق خود را ارائه دادند. بدین ترتیب که نوشیدن چهار فنجان قهوه در روز توسط افراد بالای 45 سال موجب جلوگیری از مرگ زودرس آنها خواهد شد و این افراد به میزان 64 درصد نسبت به سایر افراد کمتر دچار مرگ‌های ناگهانی می‌شوند، همچنین نوشیدن چهار قهوه در روز بروز مشکلات و بیماری‌های کبدی را نیز کاهش می‌دهد.

این در حالیست که پیش از این دانشمندان با بررسی‌هایی که انجام داده بودند به این نتیجه رسیدند که نوشیدن 5 فنجان قهوه در روز باعث سرطان کبد خواهد شد و نوشیدن 3 فنجان هم موجب افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات می‌شود.

آنچه که تا به حال دانشمندان با آن توافق دارند این است که قهوه با ترکیباتی که دارد مانند کافئین، دیترپنس و آنتی اکسیدان‌ها می‌تواند روی بدن تاثیر بگذارد و برخی از این مواد اثر محافظتی روی بدن انسان دارند. ضمن اینکه قهوه به دلیل داشتن ترکیبات آنتی اکسیدان خاصیت ضد سرطان دارد و موجب کاهش بروز سرطان و بیماری‌های مزمن کبدی خواهد شد.

در این بررسی دانشمندان روی 19 هزار و 896 نفر با میانگین سنی 37 سال تحقیق کردند، در این تحقیق که ده  سال به طول انجامید، تاکنون 337 نفر از این افراد داوطلب به دلایل مختلف از دنیا رفتند. در بررسی انجام شده مشخص شد افراد بالای 45 سال این تحقیق که روزانه دو فنجان قهوه می‌نوشند تا میزان 30 درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناگهانی و زودرس قرار گرفتند.

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین