حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

با آزمایش ساده خون بفهمید با چه روندی پیر می‌شوید

photo 2017 01 10 19 21 28

اندازه فونت:

سن شما می‌تواند فقط یک عدد باشد. اینکه شما با چه روندی پیر می‌شوید احتمالا باتوجه به الگوی ترکیبات شیمیایی موجود در خونتان بهتر مشخص می‌شود. مطالعات جدید نشان می‌دهد نشانگرهای زیستی در خون می‌تواند به انسان‌ها درباره وضعیت سلامتی مرتبط با سن وسال هشدار دهد.

به‌گزارش دانشمند آنلاین، سن شناسنامه‌ای افراد الزاما نمی‌تواند وضعیت کلی سلامت آنها یا خطر قرارگرفتن در شرایط خاص پزشکی را نشان دهد. این‌درحالی‌است که نشانگرهای زیستی می‌توانند درک روشن‌تری از اینکه آیا افراد درمعرض خطر بیماری‌های مربوط به سن‌وسال قرار دارند یا خیر ارائه دهند.

این نشانگرها تفاوت‌های افراد در سنین مختلف را بیان می‌کنند. همین‌طور تغییر عملکرد فیزیکی و شناختی بدن و توانایی زنده‌ماندن در مقابل بیماری‌هایی مثل بیماری‌های قلبی، دیابت نوع 2، سرطان و ... را نشان می‌دهد.

این تحقیقات بیان می‌کند بااندکی از نمونه خون افراد می‌توان تعداد بسیار زیادی از این نشانگر‌های شیمیایی را شناسایی کرد و پیش‌از ظاهرشدن هرگونه نشانه بالینی تشخیص داد که شخص در معرض ابتلا به چه بیماری‌هایی قرار دارد.

دانشمندان امیدوارند در آینده بتوانند از  نشانگرهای زیستی که در آزمایش‌هایشان یافته‌اند، در تولید داروها استفاده کنند. البته برای بررسی تاثیر داروها و عوارض جانبی آنها هنوز به تحقیقات و آزمایش‌های بیشتری نیاز است. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین