حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

باندی که به بدن دارو وارد می‌کند

smart bandage 1.png

اندازه فونت:

 محققان باندی را طراحی کرده‌اند که می‌تواند داروهای مورد نیاز را وارد بدن‌ بیمار کند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از نیواتلس، محققان دانشگاه نبرسکا، هاروارد و ام آی تی باندی را طراحی کرده‌اند که بوسیله تلفن هوشمند کنترل می‌شود.

این باند از فیبرهای رسانای الکترونیکی ساخته شده که در هیدروژل آستر شده است. این ژل شامل داروهایی مانند آنتی بیوتیک، فاکتورهای رشد یا مسکن هست بدین معنی که داروهای مختلف می‌توانند در یک باند وجود داشته باشند و در فیبرهای متفاوت بار شوند.

میکروکنترلر ضمیمه شده، ولتاژی را بواسطه فیبرهای منتخب در زمان‌های منتخب ارسال می‌کند. وقتی انجام شد، فیبرها گرم می‌شوند و همچنین ژلی که آنها را پوشش می‌دهد هم گرم می‌شود. این کار موجب می‌شود تا ژل دارو را به قسمتی از بدن که زخمی شده، برساند.

میکروکنترلر می‌تواند به طور بی‌سیم بوسیله تلفن هوشمند یا تبلت رها شود. اما سنسورهای این باند که در تار و پود آن هستند، می‌توانند در باند جای داده شوند. این کار میزان گلوکز، پ هاش و سایر موادی که برای سلامت پوست لازم هستند را مشخص کرده و در نتیجه باند می‌تواند به طور خودکار داروهایی که برای بدن لازم است را وارد بدن بیمار کند.

این تکنولوژی به خصوص برای بیماری‌هایی مانند دیابت و یا زخم‌های مزمن و همچنین برای سربازانی که در میدان جنگ مداوا می‌شوند، مفید است.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین