حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

بانداژی که درمان شکستگی را تسریع می‌بخشد

3319962

اندازه فونت:

محققان از ابداع بانداژی خبر داده‌اند که با عمل جراحی روی شکستگی قرار گرفته و درمان را تسریع می‌بخشد.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از نیواتلس، محققان باندازی ابداع کرده‌اند که وقتی روی شکستگی قرار می‌گیرد، فرایند درمان را تسریع می‌بخشد.

وقتی استخوانی از بدن انسان می‌شکند، بدن نوعی ماده شیمیایی زیستی با قدرت درمانی به نام ادنوسین به آن محل سرازیر می‌کند. این بانداژ جوری طراحی شده که ماده شیمیایی زیستی مذکور را جذب و حفظ می‌کند تا فرایند درمان آسان شود.

معمولا ادنوسین به طور طبیعی و به سرعت به محل شکستگی ارسال می‌شود تا متابولیسم بدن را تنظیم کند، این امر درمان را بهبود می‌بخشد. بانداژ مذکور به طور مستقیم روی استخوان شکسته به کار می‌رود و دارای مولکول‌های بورونات است که با مولکول‌های ادنوسین موجود در محل شکستگی پیوند برقرار می‌کند و همزمان با ضعیف شدن تدریجی استخوان ادنوسین به آرامی در آن محل آزاد می‌شوند.

دانشمندان با سه نوع بانداژ بر روی استخوان شکسته موش‌ها آزمایش این بانداژ را آزمایش کردند، یکی از این بانداژها طوری طراحی شد تا ادنوسین تولید شده در بدن موش را حفظ کند، بانداژ دیگر موجب افزایش ادنوسین شد و بانداژ سوم هم بدون هیچ گونه ماده شیمیایی بود. پس از سه هفته در تمام موش‌ها نشانه‌های درمان ظاهر شد اما فرایند تشکیل استخوان در موش‌هایی که با بانداژ دارای ادنوسین درمان شدند، بهتر بود.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین