حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

انتقال داروی ضدسرطان با اسپرم

sperm 1

اندازه فونت:

شیمی درمانی همیشه با اثرات خطرناک زیادی همراه است چرا که داروهای مورد استفاده برای شیمی درمانی سلول‌های سالم را نیز مورد هدف قرار می‌دهند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از انگجت، به تازگی دانشمندان برای حل این مشکل به بررسی‌ها و تحقیقات زیادی دست زده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که برای انتقال داروهای ضدسرطان به تومورها، بدون آسیب زدن به بافت‌های سالم بدن می‌توان از اسپرم انسان استفاده کرد.

محققان آلمانی در تحقیق خود متوجه شده‌اند که می‌توان از اسپرم انسان به عنوان دارویی موثر برای انتقال دارو به تومورهای سرطانی استفاده کرد.

بدین دلیل از اسپرم استفاده می‌شود که این ماده ذاتا متحرک بوده و به سرعت از محلی به محل دیگری در بدن منتقل می‌شود. همچنین تزریق داروها را می‌توان به روشی ایمن انجام داد و اطمینان داشت که این داروها به بیرون نرفته و یا با دیگر آنزیم‌ها و املاح موجود در بدن ترکیب نشده و خاصیت درمانی خود را از دست نمی‌دهند.

در صورتی که داروهای ضد سرطان در اسپرم به بدن بیمار منتقل شود، سیستم ایمنی بدن بیمار واکنش نشان نخواهد داد.

در این روش دانشمندان شاهد کاهش 90 درصدی حیات سلول‌های سرطانی بعد از 72 ساعت بودند.

برای هدایت اسپرم در مسیری که باید قرار بگیرد، از پوشش مغناطیسی نصب شده بر روی بدنه اسپرم استفاده می‌شود. روش یاد شده به علت قابلیت ورود اسپرم به سلول‌های سرطانی می‌تواند کارکردهای بیشتر و گسترده‌تری پیدا کند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین

لینک کوتاه