حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

ارتودنسی چقدر کاربرد دارد؟

before and after braces 4

اندازه فونت:

ارتودنسی از رشته‌های تخصصی دندانپزشکی است که کار آن تصحیح جفت‌شدن نامناسب دندان‌هاست. اما درباره اینکه چه تاثیر و کاربردی دارد، تردیدهایی وجود دارد.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از دویچه وله، گزارش کارشناسی مؤسسه پژوهشی IGES در آلمان که از جمله شامل مشاوره و تحقیقات درمانی نیز می‌شود تأثیرات درمانی اردتودنسی در این کشور را زیر سئوال برده است.

به گزارش شبکه "‌ان‌تی‌وی" آلمان، در این گزارش که به سفارش وزارت بهداشت آلمان تهیه شده از این که تاکنون تحقیقات لازم برای پی بردن به مزایای درمانی ارتودنسی انجام نشده انتقاد شده است. روزنامه بیلد آلمان با اتکا بر گزارش مؤسسه یادشده می‌نویسد، تا امروز هیچ بررسی مطالعاتی نتوانسته ثابت کند که ارتودنسی بر سلامت دهان و دندان "تأثیرات درازمدت" می‌گذارد.

بیلد به گزارش کارشناسی مؤسسه مستقل پژوهشی IGES اتکا کرده و این پرسش را مطرح می‌کند که آیا هزینه‌های جاری برای تأمین مالی ارتودنسی در خدمت بهره‌وری اقتصادی کشور است؟ اداره حسابرسی آلمان در اوایل سال گذشته نیز از تحقیقات ناکافی در مورد فواید درمانی ارتودونسی و سیم‌کشی دندان‌ها انتقاد کرده بود.

بر اساس گزارش منتشره در روزنامه بیلد، ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان از حزب دمکرات‌مسیحی از مؤسسه IGES خواست تا گزارشی کارشناسی در این زمینه تهیه کند.

به گفته اداره حسابرسی آلمان، بیمه‌های خدمات درمانی این کشور هر سال حدود یک میلیارد و ‌یک‌صد میلیون یورو بابت ارتودنسی بیمه‌شدگان خود پرداخت می‌کنند.

بیلد با استناد به یادداشت ارسالی وزارت بهداشت به مجلس آلمان می‌نویسد، این وزارت‌خانه از اتحادیه GKV که نمایندگی مرکزی بیمه‌های خدمات درمانی و مراقبت‌های پزشکی را بر عهده دارد خواسته تا کاربرد درمانی ارتودنسی را مورد سنجش قرار بدهد.

وزارت بهداشت آلمان قصد دارد طی چند هفته آینده نشستی با متخصصان برای گفت‌وگو در این زمینه ترتیب دهد.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین