حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

آنتی‌بیوتیک جدید یا اسب تروا

Trojan Horse

اندازه فونت:

نوع جدیدی آنتی‌بیوتیک‌ ساخته شده که مثل داستان اسطوره‎ای اسب تروا، باکتری‌ها را اغوا می‌کند تا به آن اجازه ورود و سپس نابود کردن آنها را بدهد. دانشمندان می‌گویند نتایج اولیه تست این آنتی‌بیوتیک بسیار "امیدبخش" بوده است.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، این دارو که محصول شرکت داروسازی شیونگی است روی ۴۴۸ نفر آزمایش شده و گزارش شده روی کسانی که به عفونت ادرار و کلیه دچار شده بودند اثر درمانی شبیه آنچه اکنون رایج است داشته است. کارشناسان می‌گویند نتایج این تحقیقات امیدوارکننده است.

دکتر سیمون پورتسموس که رهبری این تحقیقات را برعهده داشته می‌گوید: "در جریان یک عفونت حاد یکی از پاسخ‌های معمول سیستم ایمنی بدن ما این است که محیطی کم-آهن در بدن ایجاد می‌کند. در پاسخ به این وضعیت باکتری‌ها شروع به جذب بیشتر آهن می‌کنند."

در این زمان است که آنتی‌بیوتیک جدید، سی‌فای‌درکل، خود را به ذرات آهن می‌چسباند و باکتری‌ها طی "اشتباهی مرگبار" به آن اجازه عبور از سیستم ایمنی خود می‌دهند.

به گفته دکتر پورتسموس سی‌فای‌درکل یک آنتی بیوتیک "ایمن و تحمل‌پذیر" است. تحقیق درباره آنتی بیوتیک‌های جدید و موفق بسیار نادر است چرا که در سال‌های اخیر بسیاری از باکتری‌ها نسبت به آنتی‌بیوتیک‌های رایج مقاوم شده‌اند و درمان بیماری‌های ناشی از آنها بسیار دشوار شده است.

یک تحقیق درباره مقاوم‌شدن باکتری‌ها پیش‌بینی کرده با وضعیت موجود تا سال ۲۰۵۰ سالانه ۱۰ میلیون نفر جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری‌های ناشی از باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک از دست خواهند داد.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین