حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

آلرژی بیشتر در کودکان مبتلا به اوتیسم

sergeynovikov

اندازه فونت:

در تحقیقی که محققان دانشگاه لوا ایالات متحده انجام دادند، مشخص شد که کودکان مبتلا به اوتیسم نسبت به سایر کودکان به آلرژی‌های بیشتری مبتلا می‌شوند. 

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از مدیکال ساینس، در تحقیقاتی مروبط به اوتیسم و آلرژی که روی 200 هزار کودک 3 تا 17 ساله آمریکایی از طریق مصاحبه با والدین‌شان در بین سال‌های 1997 تا 2016 انجام شد، مشخص شد که میزان ابتلای کودکان اوتیسمی به آلرژی غذایی 11 درصد، تنفسی 19 درصد و آلرژی پوستی 17 درصد است در صورتیکه میزان ابتلای این آلرژی‌ها در سایر کودکان به ترتیب 4، 12 و 10 درصد است.

دانشمندان با کنترلی که روی اطلاعات دیگر مانند آموزش، درآمد خانواده و مکان زندگی این کودکان انجام دادند، به این نتیجه رسیدند که میزان کودک اوتیسمی به آلرژی غذایی بیش از دو برابر کودکان دیگر مبتلاست، ضمن اینکه به آلرژی تنفسی 28 درصد بیشتر و پوستی 50 درصد بیشتر از سایر کودکان مبتلاست.

در این تحقیق گفته شده که انواع آلرژی‌ها می‌توانند در بروز رفتارهای چالشی مانند تحریک پذیری و تغییر خلق مبتلایان اوتیسم تاثیر بگذارد.

برای کشف روابط بین اوتیسم و آلرژی باید تحقیقات بیشتری انجام شود و این تحقیق صرفا برای شناسایی وجود رابطه بین این دو بوده است.

اوتیسم اختلال عصبی است که عملکرد مغز را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این معلولیت رشدی معمولا در سه سال نخستین زندگی کودک مشاهده و شناسایی می‌شود. این سه سال اول دوره طلایی است که اگر مربیان و والدین کودک این عارضه را شناسایی، درمان و رسیدگی کنند می‌توانند کودک را به مدرسه فرستاده و مهارت‌های زیادی به او بیاموزند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین