حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

آغاز یک پایان پس از ماه‌ها انتظار و انتشار شایعات مختلف در فضا مجازی پیرامون واکسن ایرانی کرونا، بالاخره امروز و در حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اولین دوز این واکسن مورد آزمایش انسانی قرار گرفت.

3643063

اندازه فونت:

به گزارش دانشمند آنلاین، این واکسن که توسط محققان ایرانی گروه «شفا فارمد» ستاد اجرای فرمان امام (ره)  و با نام تجاری "کُوو ایران برکت" تولید شده است، بعد از طی مراحل تحقیقاتی و تست‌های حیوانی و گرفتن مجوزهای لازم امروز برای اولین بار بر روی خانم طیبه مخبر فرزند رئیس ستاد فرمان اجرایی امام(ره) مورد آزمایش قرار گرفت.

خوشبختانه مرحله اول این تست با موفقیت صورت گرفته و هیچ گونه علائم بالینی از قبیل تب، تشنج و شوک در ایشان مشاهده نشده است.

 در ادامه و با تایید کارشناسان حاضر تزریق این واکسن به دو نفر دیگر از جمله دکتر علی عسگری، معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و مدیرعامل پیشین خبرگزاری مهر و حمیدرضا خلیلی مدیرعامل یکی از شرکت های وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) صورت گرفت.

لازم به ذکر است در فراخوان ابتدایی تست انسانی این واکسن، 60 هزار نفر داوطلب شرکت در این آزمایش بودند. این واکسن در مرحله اول در دو دوز جداگانه در روزهای اول و چهاردهم به 65 فرد تزریق خواهد شد و نتایج آن بعد از 28 روز منتشر می گردد.

انتظار میرود این واکسن که توسط محققان ایرانی ساخته شده است، شروعی برای خاتمه اپیدمی کرونا در ایران باشد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین