حالت شب
منو
موضوعات

سلامت و پزشکی

banner
Tahririe
آغاز یک پایان
2 سال پیش

به گزارش دانشمند آنلاین، این واکسن که توسط محققان ایرانی گروه «شفا فارمد» ستاد اجرای فرمان امام (ره)  و با نام تجاری "کُوو ایران برکت" تولید شده است، بعد از...

ادامه مطلب
تاثیر پشه‌های ناقل زیکا بر قدرت انتقال ویروس
3 سال پیش

به گزارش دانشمند آنلاین، طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO)، ویروس زیکا برای اولین بار در سال 1947 از یک میمون آلوده در اوگاندا جدا شد، و از آن زمان...

ادامه مطلب
ادغام ویروس‌های غول پیکر در ژنوم میزبان
3 سال پیش

به گزارش دانشمند آنلاین،‌ دانشمندان Virginia Tech  مواردی را شناسایی کردند که در آن‌ها ژنوم ویروس‌های غول پیکر  در ژنوم میزبان جاسازی شده است.

ادامه مطلب
سهم افراد بدون علائم در انتقال کووید 19
3 سال پیش

به گزارش دانشمند آنلاین، از ابتدای شیوع ویروس کرونا سوالات درباره تعداد افراد مبتلای بدون علامت و نقش آن‌ها در انتشار COVID-19 مطرح شده است.

ادامه مطلب
چشم انداز مثبت، کاهش حافظه کمتری به دنبال دارد
3 سال پیش

به گزارش دانشمند آنلاین، یک مطالعه جدید که در مجله Psychological Science منتشر شده است نشان داده است که افرادی که احساس اشتیاق و نشاط می کنند - آنچه روانشناسان...

ادامه مطلب
ارتباط کووید 19 با اضافه وزن
3 سال پیش

به گزارش دانشمند آنلاین، از زمان ابتلا به همه‌گیری، مطالعات بسیاری نشان داد بسیاری از بیماران مبتلا به کووید19 دارای اضافه وزن بودند و این موضوع در هفته‌های اخیر بیشتر...

ادامه مطلب
فاموتیدین، درمانی برای عفونت کووید 19
3 سال پیش

به گزارش دانشمند آنلاین، پزشکان در نورتول هلث مانهست در نیویورک، در حال مطالعه ارتباط بین مصرف داروهای اسید معده و عفونت SARS-CoV-2 هستند.

ادامه مطلب
برندگان نوبل پزشکی سال 2020
3 سال پیش

به گزارش دانشمند آنلاین، امسال نوبل پزشکی به سه پژوهشگر اهدا شد. این نوبل برای قدردانی از اکتشافات این سه محقق در زمینه‌ی ویروس هپاتیت سی اهدا شده است.

ادامه مطلب
یافته‌های جدید درباره تأثیر چاقی بر خطر ابتلا به سرطان
3 سال پیش

چاقی بیماری پیچیده‌ای است که به شیوه‌های مختلف می‌تواند بر سلامتی فرد تأثیرات منفی داشته باشد و خطر ابتلا به بیماری‌های دیگر را افزایش دهد.

ادامه مطلب
استفاده از پلاسمای خون بهبودیافتگان کووید19 برای درمان بیماران
3 سال پیش

به گزارش دانشمند آنلاین، سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز استفاده از پلاسمای خون افراد بهبودیافته از بیماری کرونا را برای درمان موارد اورژانسی صادر کرد.

ادامه مطلب