حالت شب
منو
موضوعات

سلامت و پزشکی

banner
Tahririe
چرا از تاریکی می‌ترسیم؟
7 روز پیش

شب آبستن خطر است، امکان کمین می‌دهد، اطلاعات تصویری که به مغز می‌رسند کاهش پیدا می‌کنند و شرایط برای خیال‌پردازی مغز به منظور تکمیل داده‌هایی که چشم قادر به دیدن...

ادامه مطلب
واکسن جدید ایدز با موفقیت‌ روبرو نشد
7 روز پیش

پس از بررسی نتایج آزمایش‌ها بروی واکسنی که بسیاری را برای مصون‌سازی در برابر ویروس اچ‌آی‌وی امیدوار کرده بود، مشخص شده که تزریق این محلول مانع از انتقال ویروس زمینه‌ساز...

ادامه مطلب
مقابله چگونه با بوی بد دهان
9 روز پیش

90 درصد بوی بد دهان مربوط به خود دهان است و به معده ربطی ندارد. ممکن است این بو از فضای بین دندان‌ها، زبان یا لوزه‌ها ناشی شود.

ادامه مطلب
چگونه از ویروس کرونا در امان بمانیم؟
22 روز پیش

کرونا خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که می‌توانند از سرماخوردگی گرفته تا سندرم تنفسی حاد (SARS) و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS)، عفونت ایجاد کنند.

ادامه مطلب
فشار عصبی باعث سفید شدن موی سر می‌شود
23 روز پیش

گروهی از پژوهشگران گفته اند که کشف کرده‌اند به چه علت استرس باعث سفیدی موی سر می‌شود و به این ترتیب، شاید راهی برای جلوگیری از سفیدی مو یافت شود.

ادامه مطلب
نیاز بدن به ویتامین آفتاب در زمستان بیشتر است
23 روز پیش

ویتامین D یا همان ویتامین آفتاب برای جلوگیری از ابتلا به بسیاری از عفونت‌ها و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن ضروری است، اما چرا نیاز بدن به این ویتامین در...

ادامه مطلب
کشف تازه در سیستم ایمنی بدن شاید همه سرطان‌ها را معالجه کند
26 روز پیش

پژوهشگران اعلام کرده‌اند که بخشی از سیستم ایمنی بدن که بتازگی کشف شده می‌تواند طوری تغییر یابد که انواع سرطان‌ها را معالجه کند.

ادامه مطلب
افزایش مبتلایان به ویروس مرموز در چین و شیوع آن
28 روز پیش

مقامات دولتی چین تایید کردند که طی ۲ روز ۱۳۹ نفر در این کشور مبتلا به یک ویروس ناشناخته و مرموز شده‌اند.

ادامه مطلب
شیوع ویروس جدید چینی به نقاط دیگر جهان نگرانی‌ها را دامن زد
29 روز پیش

یک ویروس جدید که ماه دسامبر گذشته در چین ردگیری شده دو نفر را از پای درآورده و تاکنون مبتلایان به آن در سه کشور شناسایی شده‌اند.

ادامه مطلب
بدن را با آب گازدار هیدراته نکنید
1 ماه پیش

بسیاری از افرادی که قادر به تحمل طعم آب نیستند، برای جلوگیری از کم‌آبی بدن سراغ آب‌های گازدار طعم‌دار و یا بی‌طعم می‌روند.

ادامه مطلب