حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

توافق 200 کشور برای کاستن از آلودگی پلاستیکی اقیانوس‌ها نجات اقیانوس‌ها از شر پلاستیک

003

اندازه فونت:

بيشتر از 200 کشور توافقنامه سازمان ملل متحد در نايروبي را براي از بين بردن آلودگي پلاستيکي درياها امضا کردند، حرکتي که برخي نمايندگان اميدوارند راه را براي يک پيمان قانوني و حقوقي باز کند.

به گزارش مجله دانشمند، UNEP يا برنامه محيط‌زيست ملل متحد که اين نشست درباره آلودگي پلاستيکي درياها را برگزار کرده، معتقد است اگر نرخ فعلي آلوده کردن درياها ادامه پيدا کند، تا سال 2050 تعداد قطعات پلاستيک درياها از ماهي‌ها بيشتر خواهد شد. 8 ميليون تن از بطري‌هاي پلاستيکي، مواد بسته‌بندي و ديگر انواع زباله هرساله در اقيانوس‌ها رها و علاوه بر کشتن زيستمندان دريايي، به چرخه غذايي ما وارد مي‌شود. به همين دليل متوقف شدن اين روند براي حفظ حيات اقيانوسي و البته دور نگاه داشتن پلاستيک از چرخه غذايي ما ضروري است.

«ليزا سونسون» مدير بخش اقيانوس‌هاي UN مي‌گويد: «اين يک فاجعه در مقياس سياره‌اي است.» او که در حاشيه نشست سازمان ملل در نايروبي بازيابي يک بچه لاک‌پشت دريايي به نام کاي را تماشا کرد که پلاستيک زيادي بلعيده بود، مي‌گويد: «اين لحظه مهم و خوشحال‌کننده‌اي است، اما متاسفانه نمي‌توانيم مطمئن باشيم کاي دوباره به آن وضع دچار نخواهد شد.» او اما تصور مي‌کند مي‌توان از بروز بيشتر و بيشتر اين رخداد در آينده پيش‌گيري کرد و راه آن تعهد به نيالودن اقيانوس‌ها با پلاستيک است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین