حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

نتیجه گیری اشتباه در یک تحقیق علمی بزرگ

blue ocean ocean facts 760x506

اندازه فونت:

پست وبلاگی مرد انگلیسی به کشف اشتباهاتی در تحقیق علمی بزرگی شد که بر طبق آن اقیانوس‌ها با سرعت زیادی در حال گرم شدن هستند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از فاکس نیوز، طبق نتایج این تحقیق اقیانوس‌ها با سرعتی بیش از حد معمول در حال گرم شدن هستند اما بعد از آنکه مردی انگلیسی دربراه اشتباهات این تحقیق در وبلاگ خود پستی نوشت، محققان این نتیجه گیری را رد کردند.

پس از دو هفته محققان بازبینی بر روی نتایج تحقیق به عمل آوردند و به این نتیجه رسیدند که با اینکه گرم شدن اقیانوس‌ها با سرعت زیادی در حال انجام است اما میزان سرعت با آنچه که در تحقیقات دیگر ثبت شده، فرقی ندارد.

رالف کیلینگ، یکی از مولفان ارشد تحقیق مسئولیت این اشتباه را پذیرفت. وی درباره این اشتباه چنین توضیح داد: من مسئولیت کامل نظارت را برعهده می‌گریم. بررسی و تضمین درستی جزئیات و اندازه گیری‌ها از وظایف من به شمار می‌رفت.

اولین بار، یک بازنشسته انگلیسی با مدرک کارشناسی ریاضیات دانشگاه کمبریج به نام نیک لوئیس، اشتباهاتی را در یک تحقیق کشف کرد. وی برای سرگرمی تحقیقات علمی را می‌خواند. ضمن اینکه در حوزه علم آب و هواشناسی نیز تحقیقاتی را منتشر کرده است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین