حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

شدت جبی کاهش می‌یابد

l0hpI96aUDaxh1QoQX2a6M8gbLrsn3zTBqpy4o1h

اندازه فونت:

یک روز بعد از اینکه شدیدترین طوفان ژاپن در ربع قرن گذشته شروع شد، شمار کشته شدگان به 11 تن رسید. کارشناسان پیش بینی کردند که به تدریج از شدن جبی کاسته خواهد شد.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از دویچه وله، در مناطق مختلفی در ژاپن که با طوفان سهمگین "جبی" روبرو هستند جرثقیل‌های بزرگی دیده می‌شوند که سرنگون شده‌اند، خودروهایی که در پی طوفان از مسیر خود خارج شده و معلق هستند یا زیارتگاه‌های تاریخی که آسیب دیده‌اند. تاکنون دست‌کم ۱۱ نفر در پی این طوفان کشته شده‌اند.

طوفان "جبی" با سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت ویرانی‌های بسیاری در شهر اوزاکا و شهرهای نزدیک آن برجای گذاشته است. یک کشتی بزرگ تجاری حاوی کانتینرهای فراوان در جریان این طوفان سرنگون شد و کانتینرها در دریا شناور شدند.

در کیوتو که شهری بخصوص مورد توجه گردشگران است، یک زیارتگاه‌ چوبی تاریخی در پی طوفان ویران شد و بسیاری از ساختمان‌های این شهر فرو ریختند. در شهر تاریخی نارا نیز درختان بزرگ از جا کنده شدند و روی یک زیارتگاه‌ افتادند و به آن آسیب رساندند.

بیش از ۴۰۰ هزار خانوار در مناطق طوفان‌زده روز چهار‌شنبه ۱۴ شهریور (۵ سپتامبر) بدون برق بودند و مسئولان هشدار داده‌اند که تنظیم شرایط زمان می‌برد و برق‌رسانی سریع به شهروندان به سرعت امکان‌پذیر نیست.

یکی ازمقامات بلندپایه دولت ژاپن اعلام کرد که تاکنون در پی طوفان "جبی" دست‌کم ۱۱ نفر کشته شده‌اند. گفته می‌شود که حدود ۶۰۰ نفر نیز در پی این طوفان مهیب زخمی شده‌اند.

طوفان "جبی" فعالیت فرودگاه‌ها در ژاپن را نیز مختل کرده و صدها پرواز لغو شده‌اند. حدود سه هزار مسافر هوایی که مجبور شده بودند شب را در فرودگاه کانسای در غرب استان اوساکا سر کنند، با قایق و اتوبوس به مناطق دیگری منتقل شده‌‌اند.

مقام‌های دولتی ژاپن هنوز نمی‌توانند بگویند چه زمانی فرودگاه کانسای فعالیت‌هایش را آغاز خواهد کرد.  فرودگاه کانسای دروازه‌ای برای گردشگران آسیایی است که می‌خواهند از شهرهای اوزاکا، کیوتو و کوبه در ژاپن دیدن کنند.

بسته شدن این فرودگاه اصلی که یکی از بزرگ‌ترین منابع مالی و تجاری ژاپن است، سبب نگرانی مقام‌های مسئول ژاپن در مورد تاثیر منفی آن بر منافع گردشگری و اقتصاد شده است.

کارشناسان هواشناسی در ژاپن پیش‌بینی کرده‌اند که در طول روز چهار‌شنبه ۱۴ شهریور (۵ سپتامبر)، به تدریج از شدت این طوفان کاسته شود.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین