حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

سال بد زنبورها نتایج بررسی نشان می‌دهد نرخ از دست دادن زنبورها در جهان رو به افزایش گذاشته است

20140617 honey bees max falkowitz hives

اندازه فونت:

مطابق گزارش های رسیده از زنبور‌داران 29 کشور از حدود 400 هزار کندوی زنبورعسل تحت مدیریت آن‌ها 11.9 درصد از زمستان گذشته جان سالم در نبردند. این کندو‌ها بیشتر بر اثر مشکلاتی که با ملکه کندو داشتند از بین رفته است که بیشتر از نرخ مورد انتظار است. این رخداد در بریتانیا و اسپانیا در مقایسه با سال قبل که وضع در سراسر اروپا خراب بود، وضعیت بدتری داشته‌اند. این یافته‌های اولیه بر مبنای مطالعاتی است که توسط انجمن تحقیقات زنبورعسل در موسسه سلامت زنبورعسل برن به دست آمده است. دکتر«آلیسون کلاید» از دپارتمان ریاضی و آمار و همکار این مطالعه  می‌گوید:« نرخ این رخداد در کشور‌های مختلف متفاوت است. به گزارش دانشمند آنلاین و به نقل از ساینس دیلی بالاترین نرخ مرگ و میر در شمال ایرلند رخ داده و در پی آن در ولز و سپس اسپانیا».  این نرخ از دست رفتن کندو‌ها که در اینجا نقل شده است شامل از دست دادن بر اثر مشکلات ملکه و دلایل دیگر است. با این حال مسائل مربوط به ملکه در بسیاری از کشورها بیشتر بوده است که باید در مورد آن تحقیق شود.

نقش ضروری زنبورهای عسل در گرده افشانی مزارع به این معنا است که پایداری کلونی‌های بزرگ نقش مهمی در کشاورزی، اقتصاد و امنیت غذایی دارد.

 

نقش ضروری زنبورهای عسل در گرده افشانی مزارع به این معنا است که پایداری کلونی‌های بزرگ نقش مهمی در کشاورزی، اقتصاد و امنیت غذایی دارد. زنبورهای عسل همچنین عامل اصلی گرده افشانی درخت‌ها و گیاهانی هستند که نقش کلیدی در زیستگاه‌های حیات وحش  و نقشی کلیدی در پایداری تنوع زیستی و قوام اکوسیستم‌ها دارند. از عوامل مختلفی همچون امواج رادیویی، تغییر اقلیم و آلودگی به عنوان مقصران اصلی کاهش چشمگیر جمعیت زنبورهای عسل در جهان نام برده می‌شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین