حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

زمین داغ‌ترین تیر ماه را از زمان ثبت رکوردها تجربه کرد

warm

اندازه فونت:

داده‌های تازه نشان می‌دهد که میانگین دمای زمین در ماه ژوئن امسال به ۱۶.۴ درجه سانتی‌گراد رسید که یک رکورد تازه به حساب می‌آید.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از سی ان ان، سازمان علوم اقیانوسی و اتمسفری آمریکا (نوآآ) گفت که میانگین دما ۱.۷ درجه فارنهایت (۰.۹ درجه سانتیگراد) بالاتر از میانگین قرن بیستم بود.

این دما به خصوص در بخش هایی از اروپا، روسیه، کانادا و آمریکای جنوبی محسوس بود. گزارش نوآآ در آستانه رسیدن موج شدید گرما به بخش هایی از آمریکا و کانادا منتشر شده بود.

در روزهای شنبه و یکشنبه میلیون‌ها نفر در آمریکای شمالی در معرض دمای بیش از حد قرار گرفتند به طوری که دما در برخی نقاط به ۴۳.۳ درجه سانتیگراد (۱۱۰ درجه فارنهایت) رسید.

نوآآ در آخرین گزارش خود از دمای ماهانه زمین اعلام کرد که گرمای زیاد ماه ژوئن باعث شده پوشش یخی قطب جنوب به اندازه بی سابقه‌ای کاهش یابد.

این سازمان گفت که از ده ژوئن داغی که از ۱۸۸۰ تا ۲۰۱۹ اتفاق افتاده است، نه تای آنها مربوط به نه سال اخیر است. رکورددار قبلی داغ‌ترین ژوئن مربوط به سال ۲۰۱۶ بود که اکنون شکسته شده است.

سازمان هوافضای آمریکا، ناسا، و سایر گروه‌ها هم به نتیجه مشابهی در مورد ماه ژوئن امسال رسیده‌اند. دانشمندان اخطار می‌دهند که افزایش دما به دلیل روند تغییرات اقلیمی ادامه خواهد یافت.

کتی دلو اقلیم شناس به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: "زمین دچار تبی شده که به لطف تغییر اقلیمی شکسته نخواهد شد. این آخرین ماه تابستانی‌ای نخواهد بود که از نظر شدت گرما رکورد می‌گذارد."

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین