حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

دولت‌ها از جنگل‌ها مراقبت کنند

jungle 21

اندازه فونت:

 سازمان ملل متحد در گزارشی از دولت‌ها خواست تا برای حفاظت از جنگل‌های در حال نابودی تدابیری بیاندیشند، جنگل‌زدایی را پایان دهند و جنگل‌های نابود شده را مجددا احیا کنند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از آسوشیتدپرس، جنگل‌ها علاوه بر ایجاد سایه و پناهگاهی برای جانوران، موجب جذب دی اکسید کربن و تامین چوب هم می‌شوند ضمن اینکه 20 درصد از درآمد خانوارهای روستایی در کشورهای در حال توسعه بسته به جنگل‌هاست. جنگل‌ها منبع سوخت مورد نیاز برای گرما و پخت غذا یک سوم جمعیت جهان را برعهده دارند.

جنگل‌زدایی اغلب در اثر تبدیل جنگل‌ها به مزارع و مراکز دامپروری اتفاق می‌افتد و نه تنها حیات جنگل‌ها و مردم بومی آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد بلکه تهدیدی برای تنوع زیستی زمین هم هست.

جنگل‌زدایی بعد از مصرف سوخت فسیلی بیشترین عامل در تغییر آب و هوای زمین است و تولید 20 درصد از گازهای گلخانه‌ای براثر جنگل‌‌زدایی انجام می‌شود.

براساس این گزارش سازمان ملل از دولت‌ها خواسته تا برای حفظ جنگل‌ها و ممانعت از جنگل‌زدایی تدبیری بیاندیشند و جنگل‌های نابود شده را دوباره احیا کنند.

حفاظت از جنگل‌ها بیشتر از 17 هدف جهانی را که سال قبل به عنوان اهداف توسعه پایدار توسط سازمان ملل ایجاد شده، تحت تاثیر قرار می‌دهد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین