حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

توفان ایرما قربانی می‌طلبد

09Irma live3 superJumbo

اندازه فونت:

توفان ایرما کوبا را درنوردید و به ایالت فلوریدا آمریکا رسید.

به گزارش دانشمند آنلاین به نقل از بی بی سی، روز 8 سپتامبر توفان ایرما از نزدیک خلیج شمالی کوبا و باهاماس مرکزی شروع شد و 9 سپتامبر به ایالت فلوریدا رسید.

ریک اسکات، فرماندار ایالت فلوریدا به مردم این ایالت هشدار داد تا به پناهگاه‌هایی که برای این منظور تدارک دیده شده بروند چرا که به گفته وی در بخش‌هایی که در مسیر حرکت ایرما هست دیگر فرصت کافی برای فرار با وسیله نقلیه ممکن نیست. مسئولین ایالت فلوریدا به بیش از یک چهارم جمعیت این ایالت که حدود شش میلیون نفر می‌شوند دستور داده بودند که خانه‌ای خود را تخلیه کنند. تاکنون این عملیات تخلیه جمعیت، بزرگترین عملیات در تاریخ کشور آمریکا به شمار می‌رود.

از روز جمعه، هشتم سپتامبر یک میلیون کوبایی که در واقع یک دهم جمعیت این کشور هستند خانه‌های خود را تخلیه کرده و به پناهگاه‌ها یا به خانه‌ای نزدیکان خود پناه بردند. ضمن اینکه کوبا هزاران توریست و حتی دلفین‌ها که در مجموعه آکواریومی این کشور نگهداری می‌شوند به مناطق امن منتقل شدند.

توفان ایرما که منطقه دریایی کارائیب را هم در نوردید، حداقل 20 کشته برجای گذاشت. جزایر دیگر این منطقه مانند باربودا و سن مارتن از ایرما خسارات زیادی دیده‌اند. ضمن اینکه با توفان دیگری به نام خوزه روبرو خواهند شد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین

لینک کوتاه