حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

تابستان در بهار اروپا

105079854 GettyImages 726792551.1910x1000

اندازه فونت:

با داده‌های به دست آمده از ماهواره کوپرنیکوس، دمای هوای اروپا به طور بی سابقه‌ای در ماه آوریل امسال افزایش داشته است.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از یورونیوز، برطبق داده‌های ماهواره‌ای کوپرنیکوس اروپا، دمای هوا در ماه آوریل به جز دو کشور آمریکا و کانادا، بیشتر از میزان متوسط برای این ماه بوده است.

در واقع طرح کوپرنیکوس رصد زمین و تهیه داده‌ها و اطلاعات به منظور درک بهتر تغییرات آب و هوا و پیش‌بینی وضعیت هواست. طبق گزارشات بارندگی شدید ماه آوریل امسال به کاهش شدت خشکسالی صحرای آفریقا منجر شد.

اما هوای قاره اروپا در این ماه بیشتر به هوای تابستانی نزدیک بود. دمای هوا در ماه آوریل به خصوص در مناطق مرکزی و جنوب شرقی این قاره به طورغیرعادی بالا رفته بود. چنانکه چندین شهر اروپایی دمایی نزدیک به 30 درجه سانتی‌گراد داشتند. همچنین دمای ثبت شده در آلمان در آوریل 2018 بی‌سابقه بود و به گرمترین سطح خود از سال 1881 میلادی رسید.

با داده‌های به دست آمده از این ماهواره مشخص شد که هوای اروپا در ماه قبل دو درجه گرم‌تر از حد میانگین بوده است. بطوریکه ماه ژانویه (دی ماه) امسال از نظر گرمای هوا چهارمین ماه ژانویه گرمی است که تاکنون به ثبت رسیده است.

در قاره سبز دمای هوا در ماه آوریل 2018 به میزان 2.4 درجه سانتی گراد بالاتر از حد متوسط بود. اروپا گرم‌ترین ماه آوریل را از سال 1979 میلادی تا به حال تجربه کرده است.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین