حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

برف سیاه و سمی سیبری را پوشاند

3048308

اندازه فونت:

بارش برف سیاه و سمی در منطقه‌ای در سیبری موجب نگرانی ساکنین این منطقه شد.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از لایوساینس، در منطقه کوزباس سیبری روسیه برف شدید سیاه و سمی باریده است. در این منطقه تعداد زیادی معبد زغال سنگ وجود دارد که از نظر وسعت در جهان کم نظیر است و آلودگی ناشی از این معادن موجب بارش برف سیاه می‌شود. بارش این برف با گرد و غبار سمی ناشی از استخراج زغال سنگ همراه بوده که پخش شدن آن در هوا می‌تواند ساکنین آن منطقه را به انواع بیماری‌ها مبتلا کند.

معادن زغال سنگ و کارخانجات در سیبری به سپرهای محافظ برای جلوگیری از خروج گرد و غبار و پودر زغال سنگ هستند اما عملکرد نامناسب این سپرها موجب شده تا برف سیاه و سمی بر فراز سیبری ببارد. این مشکل در سال 2018 در این منطقه روی داد.

فعالان زیست محیطی معتقدند که یافتن برف سفید این روزها در سیبری بسیار دشوارتر از برف سیاه است و هنوز مقداری گرد و غبار ناشی از فعالیت معادن زغال سنگ در هوا وجود دارد که تا پایان زمستان فجایع زیادی ایجاد می‌کند.

منطقه کوزباس با وسعت 26 هزار کیلومتر مربع محل فعالیت ده‌ها معدن زغال سنگ است. متوسط امید به زندگی ساکنین این منطقه از باقی شهروندان روسیه 3 تا 4 سال کمتر است. ضمن اینکه دو برابر بیشتر از بقیه مردم روسیه با خطر ابتلا به سل و اختلالات روانی در نوزادان و کودکان مواجه هستند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین