حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

6 گونه جدید در اعماق اقیانوس هند کشف شدند

6

اندازه فونت:

گروهی از محققان دانشگاه‌ ساوت‌همپتون که در سال 2011 به اقیانوس هند جنوبی اعزام شده‌ بودند، کشف غیرمعمولی انجام دادند؛ آنها 6 گونه جاندار دریایی جدید کشف کردند.

به‌گزارش دانشمندآنلاین، این گروه اکتشافی منطقه‌ای به‌نام longqi  را در عمق 3200 متری دریا مطالعه کردند. این منطقه محل حضور منافذ گرمابی بسیاری است؛ جایی‌که گرمایی که از کف اقیانوس ساطع می‌شود و موجودات دریایی زیادی را به خود جذب می‌کند.

گرما و مواد معدنی که از این منافذ می‌گریزند پشته‌ها و مارپیچ‌هایی را به‌وجود آورده‌اند که به «دودکش‌های منافذ» معروف‌اند. ارتفاع بعضی از آن‌ها به 6 متر می‌رسد و شامل رسوبات طلا و مس هستند. همین مسئله باعث شده‌است این منطقه برای صنایع معدنی جذاب باشد و به‌همین‌علت، مرجع صلاحیت بستر دریاهای بین‌المللی ایالات‌متحده مجوز فعالیت‌های معدنی در این منطقه را صادر کرده است.

گونه‌هایی که تاکنون فقط در longqi مشاهده‌ شده‌اند شامل گونه‌ای از خرچنگ موسوم به Haff، دو گونه صدف، یک گونه صدف کوهی و یک گونه کرم از خانواده کرم‌های پُرتاران هستند. به غیر از یکی از صدف‌ها که با نام علمی  Gigantopelta aegis شناخته می‌شود، بقیه هنوز به‌صورت رسمی توصیف نشده‌اند. مطالعه تنوع‌زیستی مناطق قبل از هرگونه عملیات معدنی لازم است. دانشمندان معتقد هستند که این گونه‌های کشف‌شده در مناطق دیگری از اقیانوس نیز زندگی می‌کنند و به این منطقه مهاجرت کرده‌اند، اما هنوز نمی‌دانند این مهاجرت از کجا انجام شده است. بنابراین آنها زیست‌شناسان می‌گویند که بهتر است قبل از هرگونه عملیات معدنی بررسی‌های بیشتری در این منطقه انجام شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین