حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

گونه ی تازه ای از عنکبوت به نام گابریل کارسیا مارکز

image 3988 1 Kankuamo marquezi

اندازه فونت:

گونه ی تازه ای از عنکبوتها با نام علمی Kankuamo marquezi, در منطقه ای کوهستانی سیرا نوادادو سانتا مارتا در کلمبیا کشف شده است.
 موهای دفاعی غیر معمول این عنکبوت نه تنها اورا به عنوان یک گونه ی تازه بلکه یک جنس(سرده) تازه از عنکبوتها معرفی کرده است. این رده بندی و کشف تازه به سرپرستی دکتر کارلوس پرافان از دانشگاه جمهوری اروگوئه  در ژورنال زوکیز journal ZooKeys منتشر شده است.

واژه ی Kankuamo نامی است متضاد واژه ی بومی که مردم منطقه ی chbchaدر کارائیب از آن استفاده میکنند. نام اختصاصی این جنس از عنکبوتها به افتخار گابریل گارسیا مارکز که نویسنده ی مشهور کلمبیایی که یکی از مهمترین نویسندگان قرن ۲۰ لقب گرفته و در سال ۱۹۸۲ جایزه ی نوبل ادبی را دریافت کرده marquezi انتخاب شده است.

شاید مهمترین شناسه ای از این عنکبوت که او را در زمره ی گونه های تازه قرار داده است ،ابزارهای دفاعی اوست. موهایی بلند و ویژه که برای دفاع از خود به شکل مستقیم و در تماس با موجود دشمن عمل میکنند.دکتر کارلوس پرفان میگوید : اهمیت این کشف در این است که نشان میدهد در دورانی که گونه های بسیاری در حال انقراض هستند ، هنوز میتوان امیدوار بود که گونه های تازه ای را کشف کنیم و لازم است سرعت پژوهشهایمان را افزایش دهیم تا گونه هایی تاز هرا بیابیم قبل از آنه نشناخته از لیست جانوران موجود خط بخورند.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین