حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

گاوهای روسیه برای کاهش اضطراب تصاویر مجازی تماشا می‌کنند

109907902 m26sndyyehy52kwoyqjpwqpytbhdqjetfshwmckqvflethyoz5vrvvm71jminh3pwwidu5oqj9recpfhngvhmtutd95ag6ky

اندازه فونت:

یک مزرعه پرورش حیوانات در روسیه برای گاوهایش عینک‌های وی‌آر (واقعیت مجازی) زده است تا اضطراب آن‌ها را کاهش دهد.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، این عینک‌ها که با "ساختار سر گاوها" تطبیق پیدا کرده‌اند، تصاویری "بی‌نظیر شبیه‌سازی شده از تابستان یک علفزار" را نشان می‌دهند.

وزارت کشاورزی و غذای روسیه می‌گوید که طبق تحقیقاتش بین تجربه‌های احساسی گاوها و کیفیت شیر این حیوانات ارتباط وجود دارد.

گزارش شده که طبق آزمایش‌های اولیه "حس و حال عمومی گله" بهبود پیدا کرده است. این وزارت‌خانه در بیانیه‌ای گفته که آزمایش‌ها در مزرعه "روس مولوکو" در رامنسکی در حومه مسکو انجام شده است.

در این بیانیه آمده : "نمونه‌های متفاوتی که از گاوداری‌های نقاط مختلف گرفته شده، نشان می‌دهد که در فضای آرام مقدار شیر و در برخی موارد کیفیت شیر به مقدار قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا می‌کند."

این بیانیه همچنین می‌گوید: "کارشناسان واقعیت مجازی یک مزرعه تابستانی بی‌نظیر را با کامپیوتر و بر مبنای مطالعات متفاوت شبیه‌سازی کرده‌اند. این مطالعات نشان می‌دهند که گاوها طیف رنگی قرمز را بهتر از سبز و آبی درک می‌کنند."

در این بیانه گفته شده ، شبیه‌سازی که روی رنگ قرمز متمرکز است، می‌تواند یک تابستان همیشگی را برای گاوها حتی لذت‌بخش‌تر هم بکند. هنوز مشخص نشده که این گاوها معمولا در چه شرایطی نگهداری می‌شوند اما زمستان‌های روسیه طولانی و تابستان آن کوتاه است.

دانشمندان در مورد تاثیر بلند مدت این برنامه نیز تحقیق خواهند کرد. افراد حاضر در این پروژه امیدوارند که در صورت رسیدن به نتایج مثبت آن را گسترش و ادامه دهند.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین